Argentinská fotbalová hvězda Carlos Tévez je pevně odhodlán navzdory veleúspěšné sezoně opustit Manchester City a odejít za svou rodinou.

Klubu, s nímž slavil Anglický pohár a postup do Ligy mistrů, sedmadvacetiletý kapitán své rozhodnutí oficiálně oznámil v pondělí. Smlouvu má však ještě na tři roky a Manchester City za něj požaduje odstupné 50 milionů liber (asi 1,35 miliardy korun).

Tévez hraje v Anglii už pět let, ale jeho rodina si v zemi nezvykla a manželka se s oběma dcerami vrátila do Argentiny. "Mrzí mě, že jsem musel klubu oznámit, že chci odejít. Ale snad lidi pochopí, jak těžké pro mě bylo posledních 12 měsíců. Žít v Manchesteru bez svých holčiček Katie a Florencie je pro mě utrpením, chci být s nimi a hlavně aby byly šťastné," vysvětlil.

Tévez chtěl požádat klub o souhlas k odchodu už v lednu, ale pak si to rozmyslel a zažil po fotbalové stránce nadmíru úspěšné jaro. Nyní bojuje s reprezentací na Copě América, která se hraje v jeho vlasti.

Do Anglie přišel v roce 2006 z Corinthians a po sezoně ve West Hamu strávil další dvě v Manchesteru United. Před dvěma lety jej koupil městský rival City za rekordní částku anglické ligy 47 milionů liber. Tévez se klubu odvděčil 43 góly a historickými úspěchy.

Týdně v Anglii vydělává 200.000 liber, což je 5,4 milionu korun. Zda se chce vrátit domů, nebo kde by si hledal nové angažmá i bydlení pro svou rodinu, zatím neprozradil.