Každý z účastníků turnaje odehrál tři zápasy. A hned tři týmy neprohrály a měly na konci v tabulce pět bodů: první skončila Olomouc, druhá Austria Vídeň, třetí pak Hradec Králové. Trnava třikrát prohrála.

Na stadionu Tonyho Bezziny se odehrají dva zápasy Tipsport Malta Cupu 2024.
Fotbal v zimě? Už i na Maltu dolehla inflace, překvapí pračky a půjčení auta

Nejlepší zápas: Austria Vídeň - Trnava 3:2 (1:1)

Pět gólů v jednom zápase, fanoušci obou týmů na tribuně stadionu Ta' Qali. Střetnutí mezi rakouskou Austrií Vídeň a slovenským Spartakem Trnava přineslo spoustu zábavného a skoro až bláznivého fotbalu, což není v přípravě vždy pravidlem. Když na tiskové konferenci přišla řeč na ofenzivu, oba trenéři chválili - sebe i soupeře. 

Největší překvapení: návštěva funkcionáře z Goza

Na poslední zápas turnaje, kdy Olomouc remizovala s Austrií Vídeň a zajistila si celkový triumf, přijel nečekaný host. Na tribunu se posadil Anton Tabone, což je úspěšný byznysmen a funkcionář z Goza, druhého ostrova Malty. Zajímal ho fotbal. A možná se chtěl i zviditelnit, snaží se o to, aby jeho klub Victoria Hotspurs mohl hrát s maltskou elitou.

Nejlepší brankář: Tadeáš Stoppen (Sigma Olomouc)

Podzim promarodil, stihl jen čtyři zápasy a za béčko. I proto dostal na Tipsport Malta Cupu šanci ve dvou utkáních. Ukázal se: za 180 minut ani jednou neinkasoval. Proti Trnavě (2:0) předvedl dva důležité zákroky, navíc mu na trávníku Ta´ Qali šla náramně také rozehrávka. Nulu udržel také v souboji proti Austrii, tam ale jeho hra nohou trošku vázla. Přesto si výkony na turnaji řekl o šanci porvat se o pozici jedničky ligového celku. „Brankářsky chytil, co měl. Působil klidně. Na hře nohou musíme trošku zapracovat. Ukazuje ale kvalitu, která v něm je,“ hodnotil trenér Václav Jílek po jednotlivých duelech.

Sigma Olomouc přistála z Malty v Brně
Sigma na Maltě bez zranění: Krystalizuje boj o jedničku, Kerbr stále v jednání

Nejlepší obránce: Filip Čihák (Hradec Králové)

Jeho důraz, klid v rozehrávce a kvalitní zakončení po standardkách dělaly soupeřům problémy. Filip Čihák ukázal, že je pro Hradec Králové skoro nepostradatelný… Odehrál kvalitní poločas proti Austrii Vídeň a devadesát minut proti Trnavě. Proč ne víc? Na soutoku Labe a Orlice je jen a pouze na hostování. Patří Plzni a kdo ví, jestli si ho Viktoria zase nestáhne v létě zpět. Na Tipsport Malta Cupu o sobě dal rozhodně vědět. 

Nejlepší záložník: Jan Fortelný (Sigma Olomouc)

V přípravě na Maltě byl tenhle šikovný záložník vidět. A nejen na trávníku: postaral se i o „nápojovou asistenci“, kdy přinesl k rozhovoru spoluhráči Lukáši Julišovi horkou čokoládu. Kdyby jim to takhle fungovalo na hřišti, byli by všichni na Hané spokojení. V samotném turnaji dal branku a dostával se do dalších příležitosti, ty však neproměnil – obzvláště ta proti Austrii, kdy trefil břevno a měl možnost dvakrát dorážet, byla opravdu velká. Snažil se a pokoušel se o finální pasy.

Nejlepší útočník: Andreas Gruber, Austria Vídeň

Málo hráčů z účastníků turnaje se může na uznávaném portálu Transfermarkt pochlubit cenovkou větší než milion euro. Andreas Gruber ano. Zkušenosti a formu z podzimu (kdy se trefil osmkrát) potvrdil v zápase s Trnavou, kdy vstřelil vítězný gól Austrie. Byl vidět i v dalších utkáních, kdy se do šancí dostával obvykle z křídelního prostoru.

Tomáš Jun ještě v dresu Austrie Vídeň (vpravo).
Dodnes legendou. Austria lituje, že nemá Juna, boss chválí český fotbal