Podle trenéra Brendana Rodgerse doplatili na to, že chtěli hrát fotbal jako z komiksu a při snaze o další góly zapomněli bránit.

"Je to obrovské zklamání. Tahle remíza je pro nás jako porážka. Přitom 78 minut jsme hráli skvěle," řekl po utkání novinářům Rodgers.

"Jenže pak jsme začali hrát bezstarostně v defenzivě a mysleli si, že přidáme další góly. Asi jsme si mysleli, že můžeme hrát fotbal jako v komiksu 'Roy of the Rovers' a dohnat skóre Manchesteru City," přirovnal Rodgers hru svého týmu k legendárnímu britskému komiksu o smyšleném týmu Melchester Rovers, který vládl anglickému fotbalu díky hvězdě Royi Raceovi.

Právě rozdíl počtu vstřelených a inkasovaných branek by rozhodl o titulu, pokud by po posledním kole Liverpool a Manchester City měly shodný počet bodů. City ho má o devět gólů lepší, proto se hráči Liverpoolu chtěli pokusit co nejvíce si vylepšit skóre. Jenže místo toho dovolili Crystalu Palace vyrovnat a titul se jim tak hodně vzdálil.

Manchesterskému celku nyní stačí, aby v závěrečných dvou domácích zápasech s Aston Villou a West Hamem získal čtyři body, zatímco Liverpool musí zvítězit nad Newcastlem a doufat, že City jednou prohraje.

"Ano, titul už je asi pryč. Hráči se hnali za skóre, ale hlavní bylo vyhrát, abychom měli co největší šanci," mrzelo Rodgerse.

I když už v titul nevěří, přesto považuje sezonu za velmi vydařenou. "Teď jsme všichni hodně zklamaní, ale až si po sezoně sedneme, tak si uvědomíme, že za sebou máme mimořádný ročník. Naší bolest to nevyléčí, ale hlavní je, aby se nám povedlo vytvořit něco, co bude trvalého charakteru. A já věřím, že se nám to daří," hodnotil Rodgers.

"V sezoně 2011/12 dal Liverpool 47 branek a byl osmý. Loni sedmý. Teď do posledního kola bojujeme o titul a máme na kontě 99 branek. To mi dává naději, že naše práce má smysl. Musíme nadále tvrdě pracovat a věřím, že v příští sezoně budeme zase konkurenceschopní. Navíc si myslím, že máme stále prostor ke zlepšení," dodal Rodgers.