Bezgólová remíza se Slavií mrzela všechny olomoucké hráče, ale asi nejhůře domácí ztrátu nesl záložník Tomáš Hořava, který měl na noze zřejmě největší šanci Sigmy. Běžela 56. minuta a po přiťuknutí Doležala se Hořava ocitl úplně sám na penaltovém puntíku, jeho rána levačkou ovšem bránu trestuhodně minula. „Míč mi sjel po vnějším nártu,“ vysvětloval po zápase talentovaný záložník.

O zápase Olomouce se Slavií čtěte ZDE.

Jak hodnotíte utkání?

Hráli jsme doma a po prohře v Brně jsme chtěli získat tři body, takže je to pro nás samozřejmě velká ztráta. Slavia sice měla nějaké šance, ale celkově si myslím, že jsme byli lepší. Měli jsme více šancí, ale opět jsme to nedokázali dovést do vítězného konce.

V čem byl dnes ten největší problém?

Asi v těch neproměněných šancích. Kdybychom dali na 1:0, Slavia by musela otevřít hru a nám už by se pak hrálo lépe, navíc by se chytli i diváci. Já sám jsem měl v 56. minutě velkou šanci, kde to chtělo jenom trefit branku.

Jak byste tu vaši šanci popsal?

Ze začátku jsem myslel na technickou ránu, ale balon skákal, tak jsem to chtěl trefit nártem. Stačilo pouze trefit bránu, bohužel míč mi sjel po vnějším nártu. Ale takové šance se musejí dávat.

Slavia toho dnes směrem dopředu mnoho nepředvedla. Překvapilo vás to?

Ano. Na druhou stranu nějaké šance Slavia měla, například, když šel Kisel sám na bránu. Ale jak jsem řekl, myslím, že v poli jsme byli lepší my, vytvořili jsme si i nějaké šance, ale bohužel se nyní trápíme v koncovce.

Čekali jste, že Slavia nastoupí s takovou opatrnou taktikou?

Věděli jsme, že se jim teď tři zápasy povedli a určitě jsme čekali, že budou o něco nebezpečnější. Měli tam asi jenom dvě nebo tři akce, ale to je jejich věc.

Dva zápasy po sobě jste neskórovali. Je to velký problém?

Pochopitelně, že když nedáme za 180 minut jediný gól je to velký problém. Přitom ty šance máme, ale nedaří se nám je proměňovat.

Na druhou stranu, ta herní lehkost s podzimu ve vaší hře chybí. Čím to je?

Nevím, možná je to tím, že odešel Michal Hubník. Michalovi se na podzim dařilo. Do čeho kopl, to tam spadlo. Docela se dařilo i nám jako týmu, soupeřům jsme tady dávali spoustu gólů, ale teď je to přesně naopak.

Mrzí vás tato ztráta o to víc, když i vaši největší konkurenti v boji o poháry Jablonec i Boleslav také ztratili?

Samozřejmě, že ano. Věděli jsme, že hrajeme doma, kde máme dobrou bilanci a soupeře tady pokaždé přehráváme, ale musíme být produktivnější.

Teď vás čeká docela těžká série. Hrajete s Boleslaví a Libercem, co od těchto zápasů očekáváte?

Hrajeme dvakrát venku a Boleslav i Liberec jsou těžcí soupeři. A musíme se s tím poprat. Budou to trochu jiné zápasy budeme chodit víc do brejků a nebudeme muset dobíjet.