Více než hodinu potom Tomáš Paclík, majitel fotbalového klubu FC Viktoria Plzeň a kandidát na předsedu Fotbalové asociace České republiky, odpovídal při online rozhovoru na otázky čtenářů Deníku.

Kromě otázek, které se opakovaly, se žádnému tématu nevyhýbal, odpovídal pohotově a věcně.

Hodně dotazů čtenářů směřovalo k jeho kandidatuře na funkci předsedy FAČR, na kterou kromě něj kandidují ještě Miroslav Pelta a Jindřich Rajchl. „Jste s panem Rajchlem domluven na případné vzájemné podpoře při volbě předsedy FA ČR?“ zněla jedna z otázek podepsaná jménem Julek Vinař. „I když mi pan Rajchl v čele FAČR vadí méně než pan Pelta, na žádné podpoře domluveni nejsme,“ odpověděl Tomáš Paclík.

Na otázku, zda bude v souvislosti se svojí kandidaturou usilovat o podporu předsedy PKFS Romana Berbra, jehož vliv ve fotbalové dění je nesporný, odpověděl: „Setkal jsem se s ním a s některými zástupci České komory toto úterý. Představil jsem se jim a vysvětlil jim svůj přístup. Zároveň jsem si vyslechl jejich názor na volební řád. O podporu jsem je však, tak jako to dělám na Moravě, přímo nežádal. Věřím, že na základě této výměny informací se pro mě rozhodnou svobodně.“

Zajímavá byla jeho odpověď na otázku, zda by v případě svého zvolení za předsedu odvolal trenéra národního mužstva Michala Bílka a na jeho místo dosadil trenéra Viktorie Pavla Vrbu. „Pokud jde o volbu reprezentačního trenéra, zastávám názor, že by neměl být určován na základě osobních sympatií či antipatií předsedy, ale výhradně na doporučení sportovních odborníků. Takovým způsobem postupuji v Plzni a postupoval bych tak i v případě zvolení do čela FAČR. Pavla Vrbu bych viděl raději dále v Plzni,“ odpověděl Tomáš Paclík čtenáři Karlu Koreckému.

Překvapení vyvolala jeho odpověď na dotaz, zda se mu líbí stávající logo Viktorie. „Současné logo se mi opravdu nelíbí a nechávám si zpracovat nový návrh, který by více vycházel z tradice a zároveň odpovídal moderním grafickým trendům. Není to však otázka nejbližších dní a fanoušci budou o všem v dostatečném předstihu informováni. Zároveň mě bude zajímat jejich názor,“ odpověděl Martinu Homolovi.

Šéf Viktorie rovněž ocenil působení nové předsedkyně komise rozhodčích Dagmar Damkové. „Její dosavadní práci hodnotím kladně. Na posledním Ligovém shromáždění se prezentovala před zástupci všech profesionálních klubů a většina z nich se vyjadřovala, že je to poprvé, kdy s nimi někdo z komise rozhodčích otevřeně mluvil. Doufám, že bude takto pokračovat i nadále,“ uvedl na adresu jedné z nejlepších ženských sudí světa.

Tomáš Paclík ubezpečil čtenáře a fanoušky, že Viktoria už nyní usiluje o přestup Václava Pilaře, který je v Plzni na hostování z Hradce Králové. „Chceme ho koupit co nejdříve a věříme, že Hradec dodrží dohody,“ odpověděl.

Odpovědi Tomáše Paclíka na další otázky týkající se případných přestupů hráčů, rekonstrukce stadionu a dalších témat najdete ZDE>>>