Tým provizorního trenéra Lubomíra Vlka zvítězil na Vysočině 2:0 a obsadil konečnou čtrnáctou příčku tabulky. Oblíbenec karvinských fanoušků na tom měl velkou zásluhu. Na první gól nahrál a druhý dal sám.

Tomáši, jak jste zápas o všechno viděl vy?

Já viděl naši zaslouženou výhru. Po těch změnách v týdnu jsme věřili, že když do toho dáme pořádnou taktiku, že jsme schopni v Jihlavě vyhrát. To se nakonec beze zbytku potvrdilo. Na hřišti jsme byli lepší, šli jsme si za tím a zasloužili si záchranu. Bylo to v přímém souboji, takže není co řešit.

Pavel Eismann a jeho spoluhráči zůstávají prvoligoví.
Pavel Eismann: Viděli jsme průzorem cestu ke třem bodům

Už toho máte za sebou hodně, takže nejdůležitější zápas kariéry to pro vás asi nebyl, ale byl aspoň jedním z nejdůležitějších?

Tak to ano, nejdůležitějším asi ne, ale jedním z nejdůležitějších určitě. Třeba v Příbrami jsme taky bojovali o život, ale že by se rozhodovalo až ve třicátém kole, to jsem si prožil poprvé a doufám, že i naposled. Když jsem pak viděl, co se po našem příjezdu do Karviné dělo, všechnu tu spontánní a upřímnou radost fanoušků, jsem strašně rád za to, že se na tomhle krásném stadionku bude pořád hrát liga.

Situace vašeho týmu už byla složitá. Vadilo vám, že jste byli pasováni do role druhého sestupujícího?

To je fotbal. I v Karviné byli lidé, co nám nevěřili, našli se i ti, co věřili pořád. Dokázali jsme těm, kteří nevěřili, že neměli pravdu a nakonec to vypadá, že jsme zase všichni jedno město. Tak to má být.

Lubomír Vlk zachránil Karvinou v lize. Trénovat mužstvo dál ale nehodlá.
Vlk po záchraně: Lepší nervy v první lize, než bez nich ve druhé

Vy osobně jste se na utkání roku dokázal připravit perfektně. Šance, přihrávka na gól, branka na 2:0…

Jsem rád za to, jak mi to vyšlo. Doufal jsem, že nějak takhle to dopadne.

Pomohla nakonec ta výměna trenérů pár dní před zápasem?

Byly to vlastně tři tréninky. Šok to svým způsobem byl, nejspíš to taky byla poslední šance, jak mužstvo probrat. Nemůžu hodnotit kluky, ale za sebe říkám upřímně, že mi změna trenéra pomohla. Přišlo mi, že jsem neměl moc velkou důvěru, takže jsem byl svým způsobem rád za tu změnu. Nakonec to všechno bylo ku prospěchu věci. Vyhráli jsme a slavíme záchranu.

Dá se říct, že jste byli v utkání psychicky odolnější než Jihlava?

Já myslím, že i pro domácí nebylo vůbec snadné zvládnout takový zápas. My sami můžeme mluvit z vlastní zkušenosti. Doma se nám v těžké situaci v posledních zápasech vůbec nevedlo. Teď to spadlo na Jihlavu.

Fotbalový trénink bohumínských fotbalistů s brankářem Tomášem Vaclíkem. Na fotografii Tomáš Vaclík.
Brankář Vaclík si zatrénoval v divizním Bohumíně. Vzpomněl si na Čecha i Srnička

Jak moc vás těší, že jste pro Karvinou vybojovali ligu i pro další sezonu? Vždyť díky vám teď Karviná uvidí nejen derby s Baníkem, ale i s Opavou, navíc budete u toho, kdy se průlomově mění model soutěže…

Z toho pohledu je moc důležité, že jsme ligu dokázali udržet. Podle mě teď bude v novém modelu obtížnější se do ligy dostat. Určitě jsem nechtěl být podepsaný pod sestupem, takže jsem rád, že jsem si tu svou bilanci udržel. Jsem hlavně rád za lidi kolem karvinského fotbalu, za všechnu tu podporu, jak od skvělých fanoušků, tak od lidí z vedení, kteří za námi přijeli, povzbuzovali nás. Je to krásný úspěch, který si teď užíváme. Nemám absolutně nic proti Jihlavě, ale stadionek i vášeň místních lidí pro fotbal, jejich zájem o nás, to je v Karviné větší a město i celý karvinský region si ligu zaslouží. Tak to prostě cítím.

Karviná (v bílém) vyhrála v Jihlavě a slaví záchranu v soutěži!
Karvinští si z Vysočiny odvezli záchranu!

Jaká bude vaše budoucnost v Karviné? Bude mít záchrana vliv na vaše rozhodování?

Tak to zatím vůbec nevím. Dosud jsem neřešil nic, než utkání v Jihlavě. Zvládli jsme to a teď si chci jen užívat udržení ligy. Co bude dál, se uvidí až za pár dní.

Jan Kalabiška spasil Karvinou vítězným gólem.
Vsadili na Kalabišku, vyšlo to