Ideálnější scénář postupu ze základní skupiny snad ani nemůže existovat. Domácí Tottenham prohrával s portugalským Sportingem po prvním poločase 0:1, k postupu ze základní skupiny Ligy mistrů ale potřeboval vyhrát. Londýnský celek tomu příblížil v 80. minutě gólem Rodrigo Bentancur.

V posledních sekundách zápasu přišla euforie. Dvorní střelec Tottenhamu Harry Kane zvýšil na 2:1 a drtivá většina z 59 588 fanoušků na stadionu slavila vytoužený postup. Jenže po chvíli naprosté radosti do hry vstoupil rozhodčí, který šel celou situaci konzultovat s videem.

Tottenham nakonec nemusí ani postoupit

Po zhruba čtyřech minutách hlavní sudí utkání Danny Makkelie branku kvůli milimetrovému ofsajdu neuznal a po chvíli celý zápas ukončil. Domácí trenér Antonino Conte šel okamžitě rozhodcovský tým konfrontovat, z úst italského trenéra viditelně zazněla řada nadávek, které Makkelie ocenil červenou kartou. „Myslím si, že míč byl před Kanem a gól měl platit. Nerozumím čárám, které rýsují. Je těžké se k tomu vyjádřit. VAR způsobuje velké škody. Chtěl bych vidět, zdali by na jiném stadionu velkého týmu byli připraveni takový gól odvolat,“ soptil Conte v pozápasovém rozhovoru.

Situace Tottenhamu ve skupině D se tak výrazně zamotala, místo postupu z prvního místa teď londýnskému celku při prohře v Marseille reálně hrozí, že se do osmifinále Ligy mistrů nepodívá. „Cítím velkou nespravedlnost. Nemám rád takové situace. Nevidím na tom nic pozitivního,“ vztekal se vyloučený Conte.