Měl před sebou novou kapitolu svého fotbalového života. Zrovna čerstvě přestoupil z francouzského Nantes do Cardiffu, startu v Premier League se však nikdy nedočkal. 

Chtěl se ještě rozloučit se svými bývalými spoluhráči ze západofrancouzského celku, jenže právě cesta zpět se mu stala osudnou. Letadlo v noci z 21. ledna zmizelo z radaru, fotbalistovo tělo se podařilo najít až o dva týdny později.

Rozjelo se kolo vyšetřování, které se pomalu uzavírá až v těchto dnech. Ukázalo se totiž, že pilot soukromého letu, kterým se měl fotbalista dopravit zpět do Cardiffu, neměl patřičná oprávnění jak pro daný typ letadla, tak pro létání v noci. 

Argentinský fotbalista Emiliano Sala
Potvrzeno. Tělo ve vraku ztroskotaného letadla patří argentinskému fotbalistovi

Za viníka byl přitom označen organizátor letu David Henderson. Sedmašedesátiletý muž totiž, jak sám po dvou letech odmítání obvinění přiznal, porušil pravidla, když právě Davida Ibbotsona nechal letadlo pilotovat. Vynesení trestu se očekává v následujících dnech.

Letadlo řízené devětapadesátiletým pilotem vzlétlo za nepříznivých podmínek. Ibbotson se pokusil špatnému počasí vyhnout, ovšem nad letounem ztratil kontrolu. Stroj Piper PA-46 Malibu se následně zřítil do oceánu.