Ronaldo s tím, že opustí „Bílý balet“, koketoval už několikrát v minulosti. Dnes už není důležité, zda kvůli neshodám, penězům či nové výzvě. Dnes totiž definitivně ukončil spekulace posledních dnů.

Transfer léta za nejméně 2,6 miliardy je zpečetěn. Dvojnásobný majitel Zlatého míče i Zlatého míče FIFA, pětinásobný vítěz Ligy mistrů, mistr Evropy z roku 2016, trojnásobný šampion anglické Premier League a dvojnásobný vítěz španělské ligy si poprvé v kariéře vyzkouší nejvyšší italskou soutěž. A to v dresu Juventusu, který sumu za Portugalce rozdělí do několika splátek.

„Nastal čas, abych se posunul dál. Abych otevřel novou kapitolu ve svém životě,“ vzkázal v dopise fanouškům s tím, že na devět let strávených v Realu nikdy nezapomene. „Byly pro mě zřejmě těmi nejšťastnějšími v mém životě. Klubu i fanouškům děkuji za všechnu lásku a veškerou péči, kterou mi věnovali,“ citovala Ronalda CNN.

Po Sportingu, Manchesteru United a Realu tak obleče dres čtvrtého evropského velkoklubu. Zda mu jeho rozhodnutí madridští fanoušci odpustí, je zatím ve hvězdách. „Chtěl bych všechny požádat, a zvlášť příznivce Realu, aby mě pochopili,“ dodala portugalská hvězda.

Zatímco v Madridu se musí vyrovnat se ztrátou svého klíčového útočníka, v Turíně už mohou chystat oslavy. „Pro nás bude Ronaldo i nadále jedním ze symbolů,“ uvedlo vedení madridského celku. „Real bude navždy tvým domovem,“ rozloučil se Bílý balet se svou hvězdou.

Vyplatí se Juventusu miliardová investice?

Ronaldo jako jediný na světě dokázal vyhrát všechny domácí i mezinárodní soutěže s dvěma různými kluby. Teď má šanci posunout svůj úspěch ještě o stupínek výš.