Cítíte se lépe v obraně nebo v záloze?
Já bych to nerozlišoval. Vlastně je mi jedno, kde nastoupím. Jsem rád, že mohu nastupovat na obou postech. Hlavně, že jsem na hřišti, a je mi jedno, na jaké to bude pozici.

V neděli vás čeká zápas v Praze s Bohemians (začátek v 18.00, vysílá TV O2 Sport). Jak byste charakterizoval nedělního soupeře?
Bohemians jsou běhavým mužstvem, dokáží být nebezpeční z rychlých protiútoků, na které si budeme muset dát velký pozor. Musíme předvést dobrý kombinační výkon.

Bohemians v celé sezoně doma prohráli jediný zápas, na jaře doma pokaždé zvítězili. Může to být pro vás vzhledem k takové bilanci o to těžší utkání?
Hráči Bohemky si asi doma věří více než venku, tak to ale má v lize více mužstev. My máme dobrý tým a v našich silách je v Ďolíčku vyhrát.

Bohemians dostávají v lize málo branek. Jaký je podle vás recept na zdolání jejich vypracované defenzivy?
Už jsem zmínil kvalitní kombinační výkon a k tomu nějaké netradiční překvapivé řešení v útočné fázi.

Viktorii se výsledkově ani herně v posledních zápasech nedaří. V čem je nutné se nejvíce zlepšit?
Na každý tým v lize přijde období, kdy se mu tolik nedaří. O to více to musíme strhnout bojovností a buldočí vůlí.

Po dohrávce v Ostravě má Viktoria v čele tabulky desetibodový náskok na druhou Slavii. Je to něco, co dává mužstvu potřebný klid do dalších zápasů?
Určitě. Kdyby nám někdo před začátkem soutěže řekl, že po dvaadvaceti kolech povedeme ligu o deset bodů, tak bychom to brali všemi deseti. Je jen na nás, jestli si to uděláme těžké do posledních kol, nebo zabereme a uděláme si takový lepší zbytek sezony.