Jak probíhá zimní příprava?

I díky počasí bez komplikací. Jsme rádi, že máme dobré zázemí na Žižkově, kde si hráči hned po tréninku skočí na regeneraci. Někdy přejíždíme na Pražačku, kde je o něco užší hřiště, ale zatím nám stačí. Hlavní je, že kromě dlouhodobých marodů se nám vyhýbají zranění.

Máte za sebou šest přípravných utkání. Už se formuje sestava?

Moc ne, chceme se totiž posílit minimálně o dva hráče. Ze šesti zápasů jsme sice vyhráli jen jednou, ale v lednu výsledky nejsou nejdůležitější. Samozřejmě je dobré vítězit, ale zásadní je se kvalitně připravit na jarní část a tomu podřizujeme vše. Kluci pracují velmi dobře a doufám, že to v soutěži potvrdí.

Hráči Viktorie Žižkov. Ilustrační foto.
Žižkov na podzim zklamal, Olympia překvapila

Zdá se, že bude Žižkov potřebovat hlavně útočníka…

Jsem rád, že jsme přivedli Honzu Kuchtu a Denise Frimmela. Na podzim jsme hráli prakticky bez útočníka, vpředu nastupovali záložníci, což byl velký problém. Oba vytvoří konkurenci. Honza má zkušenosti s ligou a přesně takového hráče jsme teď potřebovali. Bota nás ale tlačí i vzadu, kde máme opakující se problémy. Takže se koukáme také po stoperovi.

Mluvil jste o dvou posilách, tedy útočník a stoper?

Naší hlavní prioritou je přivézt krajního ofenzivního hráče a stopera.

Potřebujeme agresivní mužstvo

Mladé fotbalisty vám posílá Slavia po půl roce si je ale často stahuje zpět a pošle nové. Jde o výhodnou spolupráci?

Musíme také počítat s tím, že ti kluci u nás začínají hrát dospělý fotbal, předtím nastupovali jen v dorostenecké nebo juniorské soutěži. Ono se řekne „hráč Slavie“, ale musí se nejprve adaptovat. Těžko jich může být v sestavě osm. Spolupráce ale funguje a některé věci nám usnadní. Hlavně jde o ideální stav pro Slavii, která má kluky pod dohledem, u nás mají kvalitní tréninkový proces, ukážou se v Praze a mají možnost se dostat do áčka nebo do jiného ligového klubu.

Výsledky neřešíte. Líbil se vám herní projev týmu?

V příštích týdnech nás čeká moc práce. Zápasy společně hodnotíme a rozebíráme u videa a po malých krůčcích se posouváme. Ještě máme čas, abychom vše vypilovali. Potřebujeme hlavně agresivní mužstvo.

Bohuslav Pilný.
Trenér Bohuslav Pilný: Žižkov do první ligy patří. Má to ale čas

Chcete stavět na bojovnosti?

Jednoznačně. Ještě jako hráč pamatuji doby, kdy každé utkání na Viktorce bolelo. Chceme praktikovat podobný způsob a přidat k němu i fotbalovost. Všechno ale přijde až s výsledky, které by nám zvedly sebevědomí. Hrát ve druhé lize o záchranu znamená pomalu válku. Jsem rád, že kluci projevují i v tréninkové únavě schop-nost být tvrdí a nepříjemní po podstatnou část zápasu.

Jakou úroveň má vlastně letošní ročník druhé ligy?

Soutěž je ohromně vyrovnaná. Nedá se s určitostí předpovědět žádný výsledek. Nahoře jsou oddělené tři týmy: Příbram, České Budějovice a Opava. Na postup by se rád dotáhl i Hradec a příjemně všechny překvapuje Třinec.

Co chybí Žižkovu, aby se dotáhl do špičky?

Když mužstvo udělá v osmi domácích zápasech osm bodů, nemůže být nahoře. Všechno souvisí s kreativitou a kvalitou. Nestačí hrát jen z bloku na rychlý přechod. Abychom byli nahoře, musíme doma uhrát minimálně dvojnásobek bodů.

Příprava Viktorie Žižkov

Odehráno

Žižkov – Vltavín 1:1

Žižkov – Slavia 0:5

Vyšehrad – Žižkov 1:1

Jihlava – Žižkov 3:1

Benešov – Žižkov 1:1

Táborsko – Žižkov 1:3

Zbývá sehrát

Budějovice – Žižkov (3. 2.)

Žižkov – Chrudim (17. 2.)

Žižkov – Valašské Meziříčí (24. 2.)