Vinu za rekordní prohru světového šampionátu v Jihoafrické republice vzal na sebe kouč fotbalistů KLDR Kim Čong-hun. Po dnešním debaklu 0:7 s Portugalskem přiznal, že stanovil špatnou taktiku.

"Asi jsme nestanovili správnou strategii," řekl Kim Čong-hun. "Hráči určitě dali do zápasu všechno, ale propadli takticky. Naše rovnováha mezi útokem a obranou nebyla dobrá," prohlásil kouč, jehož tým prohrál i druhý zápas na turnaji a po základní skupině skončí.

"Přišli jsme o šanci splnit náš cíl, kterým byl postup do osmifinále, ale budeme se zodpovědně připravovat na třetí zápas. Budeme muset přehodnotit naši taktiku," dodal Kim Čong-hun.

Portugalský kouč Carlos Queiroz si vysokou výhru nad outsiderem užíval plnými doušky. "Byl to skvělý fotbal. Hráli jsme krásný fotbal a vstřelili nádherné góly. Byl to velký den pro portugalský fotbal," rozplýval se trenér, jehož tým v prvním utkání neskóroval a remizoval s Pobřežím slonoviny 0:0.

"Nyní se soustředíme na poslední zápas ve skupině. Potřebovali jsme takový výsledek a takový zápas. Pro hráče je výborná motivace. Určitě získali důvěru, že mohou hrát dobře a dojít daleko," řekl prohlásil trenér Portugalska.

"Teď musíme myslet již na další zápasy a pokusit se vyhrát i další utkání ve skupině. Do zápasu s Brazílií půjdeme se stejnými ambicemi, s nimiž jsme nastupovali proti KLDR," dodal Queiroz k utkání, které bude patřit k vrcholům základní části.