"Porážka přišla v nejméně vhodnou chvíli. Plzeň nám odskočila, ale ještě necítím, že to je ztráta, která by se nedala dohnat," řekl novinářům Holoubek, který na lavičce nahradil Zdeňka Ščasného a v prvním utkání dovedl Spartu k nečekané výhře 3:1 nad Interem Milán ve skupině Evropské ligy. Celkem má s letenským celkem bilanci čtyř vítězství, jedné remízy a jedné porážky.

Sparta do zápasu v Plzni vstoupila lépe, když ale Václav Kadlec svou šanci neproměnil, rozhodl o výhře obhájce titulu Michael Krmenčík. "Neprosadil se žádný útočník, takže to nejde svádět na něj. Podle mě je jen otázka času, než se začne prosazovat, protože to je nadstandardní hráč," prohlásil kouč.

Pražané prohráli s Plzní už popáté za sebou, navíc už počtvrté během této série nedokázali soupeři vstřelit gól. "Chybí nám větší důraz v pokutovém území a lepší řešení standardních situací, obranných i útočných. Cítím, že to byl remízový zápas, ale Plzeň tohle umí zvládat a proti nám opakovaně," upozornil Holoubek.

Špatné střídání vzal na sebe

Vyčítal si nasazení obránce Costy, který závěr utkání rozkouskoval zbytečnými fauly, dohrál jen díky benevolenci rozhodčího a Spartu připravil o poslední šanci na vyrovnání. "Bylo to špatné střídání, to jde za mnou. Určitě s ním promluvím a rozeberu to s ním na videu. Costa je bojovník, válečník, chtěl s tím něco udělat. Hůl nad ním lámat nebudu," prohlásil šestatřicetiletý kouč.

"Vycházel jsem z toho, že budou standardky, proto jsem ho tam chtěl mít. Chtěl jsem mít i lepší levý kraj, proto jsme vysunuli Michala Kadlece. Dopadlo to tak, že to bylo rozkouskované a do tlaku jsme se nedostali," dodal Holoubek.

ČTĚTE TAKÉ: Plzeň ve šlágru podzimu porazila Spartu, Liberec děkuje Bartlovi