Však také trenér fotbalistů Viktorie Plzeň Pavel Vrba po domácí porážce se Slováckem 2:3 po prodloužení neskrýval zklamání.

„Nepostoupili jsme, což není dobře. Slovácko působilo fotbalovějším dojmem a zaslouženě jde v poháru dál. Soupeř byl důraznější, lépe kombinoval a přehrával nás. To, že jsme z MOL Cupu vypadli, je velká kaňka v probíhající podzimní sezoně,“ konstatoval trenér Viktorie Pavel Vrba.

Plzeňský kouč dal v zápase proti Slovácku příležitost hráčům, kteří v české nejvyšší soutěži nebo v utkáních Evropské ligy tolik prostoru nedostávají. Ti ale svoji šanci přesvědčit trenéra, že do základní sestavy patří, promarnili.

„Nastoupili fotbalisté, kteří předtím tolik nehráli. Bylo vidět, že na tom, co se týká souhry, nejsou úplně nejlépe,“ uvedl Vrba.

Ze základní sestavy proti Slavii nastoupil do zápasu se Slováckem jen stoper Lukáš Hejda a na souhře to bylo skutečně znát. Hráčům Viktorie ale chyběl i větší pohyb a nasazení. Uznal to i stoper Roman Hubník, kterého na podzim pronásledují zranění a proti Slovácku sehrál po dlouhé době celý zápas.

„Každý z nás si musí sáhnout do svědomí, jestli nechal na hřišti sto procent. Takhle se o základní sestavu nebojuje. Určitě jsme mohli přidat v nasazení,“ prohlásil Roman Hubník.

Kritický k výkonům hráčů byl i trenér Vrba. „Pohárové utkání je mistrovský zápas, stejně jako v lize. Všichni hráči musí vědět, že svými výkony si utvářejí pozici do budoucna, a my na to musíme reagovat,“ zdůrazňuje trenér Plzně.

V čem bylo Slovácko lepší? „Pozdě jsme hráče Slovácka dostupovali, byli jsme všude pozdě, neměli jsme odražené míče,“ přiznal Roman Hubník.

Tuto sobotu se oba soupeři střetnou znovu tentokrát v lize na hřišti Slovácka. „Pokud k tomuto zápasu nepřistoupíme důsledně a se snahou odvést na hřišti maximum, můžeme v lize prohrát s kýmkoliv. Na druhou stranu i naše sestava bude poněkud jiná než v pohárovém utkání,“ upozorňuje trenér Vrba.

„Věřím, že se z pohárového zápasu poučíme a v lize na Slovácku vyhrajeme,“ přeje si Roman Hubník.