Ve West Hamu má Tomáš Souček platnou smlouvu do roku 2024, spolu s Declanem Ricem patří k železným hráčům londýnského celku, kteří téměř neslezou ze hřiště. I to je možná jeden z důvodů, proč není Souček ve všech zápasech rozhodujícím článkem ve hře „Kladivářů“.

Přesto se mu v letošní sezoně povedlo nastřílet z pozice štítového záložníka pět branek a zamezit řadě gólů.

Gólová radost Tomáše Součka.
Souček vyrovnal, poté ale byl zklamaný. Posílal vzkazy zraněnému protihráči

Řada anglických zdrojů uvádí, že o služby Součka mají zájem nejméně dva kluby z Premier League. A tak není divu, že West Ham začal s rodákem z Havlíčkova Brodu vyjednávat o vylepšení smlouvy a délce kontraktu.

Jednání se ale ocitla na mrtvém bodě. Trenér David Moyes je totiž zastavil s tím, že výkony Součka v aktuální době neodpovídají vylepšení.

Fanoušci se neshodnou 

Tato informace rozdělila fanoušky West Hamu na dva tábory. „Přesně tak, Souček hraje celou sezonu podprůměrně, vylepšení si nezaslouží,“ říká jedna strana. „Copak nevidíte, že hraje všechny zápasy v Evropě i v Premier League. Zákonitě se musí projevit nějaká stagnace,“ oponuje druhé křídlo fanoušků.

Bývalý reprezentant Pavel Nedvěd.
Vyvázne bez trestu. Nedvěd byl zproštěn viny v kauze falšování přestupů

Po 33 zápasech se West Ham nachází na sedmém místě. Na šestý Manchester United přitom ztrácí dva body, a pokud v nedělním utkání porazí Chelsea, posune se před něj.