Fotbalisty Hradce Králové od příští sezony povede trenér Jiří Plíšek. Ve východočeském klubu nahradí Václava Kotala, který se rozhodl neprodloužit smlouvu a přijal nabídku z Jablonce. Plíšek podepsal smlouvu na dva roky.

"Měli jsme okruh kandidátů, ale pan Plíšek se nám jevil jako nejvhodnější člověk na to, abychom tu pokračovali v práci, kterou započal trenér Kotal," řekl generální ředitel královéhradeckého klubu Richard Jukl.

Devětapadesátiletý Kotal přišel do Hradce před 20. kolem druholigového soutěžního ročníku 2008/09. V následující sezoně dovedl tým do první ligy. Hradec vedl dosud v 99 utkáních, z nichž 41 skončilo výhrou, 29 remízou a 29 porážkou.

"Klub děkuje trenéru Kotalovi za jeho služby a je si vědom, že jeho zásluhou postoupili Votroci po dlouhých sedmi letech mezi fotbalovou elitu a pod jeho vedením odehráli v Gambrinus lize dvě úspěšné sezony. Zároveň mu přeje mnoho úspěchů v jeho novém působišti," stojí v prohlášení hradeckého klubu.

Devětatřicetiletý Plíšek byl bez angažmá, poté co před čtyřmi měsíci z rodinných důvodů ukončil práci v Sarajevu. V Bosně působil i v Željezničaru Sarajevo, odkud si později do Ústí nad Labem a Teplic přivedl útočníka Edina Džeka, který posléze za více než sto milionů korun odešel do Wolfsburgu a nyní hájí barvy Manchesteru City.

"Víme, že pan Plíšek má hodně kontaktů v bosenském fotbale a klidně se může stát, že nějaké hráče z tamních končin přivede i k nám. Rozhodně se tomu nebráníme," dodal Jukl.

Plíšek strávil v Teplicích tři sezony a v roce 2009 vyhrál se Severočechy domácí pohár. V české lize krátce vedl také Slovácko, předtím připravoval i juniorské reprezentační výběry.