„Zápas je pro nás o to důležitější, protože jsme ztratili domácí utkání bohužel v poslední vteřině. V tuhle chvíli nemáme jinou možnost, než hrát na vítězství, zvítězit tady a vzít si body, které jsme doma ztratili, abychom měli reálnou šanci uvažovat o postupu," řekl Trpišovský na tiskové konferenci.

Liberci ve skupině F po třech odehraných duelech patří druhá postupová pozice za dosud suverénní Bragou. Třetí Marseille ztrácí na Severočechy bod a Groningen tři. Pokud nizozemský tým doma ve čtvrtek prohraje, definitivně ztratí šanci na postup.

„Není úplně jednoduché odhadnout styl Groningenu, protože v téhle sezoně použili několik rozestavení. Hrajou trošičku jinak v Evropské lize a holandské lize. Je rozdíl, jestli hrajou doma, nebo venku. Ale oni musí za každou cenu vyhrát, tak předpokládám, že to bude ta ofenzivnější varianta. My se budeme připravovat na oba styly," uvedl Trpišovský. „Myslím, že to utkání tentokrát bude hodně o naší kvalitě a výkonu," přidal devětatřiceti­letý kouč.

Těší se na skvělou atmosféru

Vedle dlouhodobých marodů nedorazili se Slovanem do Nizozemska ani zranění obránce David Hovorka a útočník Kevin Luckassen. Další stopeři Lukáš Pokorný s Ondřejem Švejdíkem a záložník Zdeněk Folprecht jsou po drobných problémech připraveni. „Doufám, že budou v pořádku. Jdou s námi do tréninku všichni polomarodi, kteří s námi přicestovali, a se všemi počítáme do zápasu," konstatoval Trpišovský.

Hodně se těší i na moderní, dvaadvacetitisícový stadion Euroborg, který by měl být ve čtvrtek téměř vyprodaný. „Zatím jsme v Evropě bohužel hráli ve Šmoně, kde nebyla vůbec žádná atmosféra. Na Hajduku byla atmosféra fantastická, ale zas ten stadion není z nejnovějších. Na Marseille byl krásný stadion, ale byla tam strašně malá návštěva. Předpokládám, že zítra tady bude vyprodáno. Těšíme se na to, že zažijeme pravou evropskou atmosféru," řekl Trpišovský.

Postup ze skupiny Evropské ligy je pro něj důležitý i z osobního hlediska, protože v jarní vyřazovací fázi soutěže by mohl Liberec narazit na Liverpool, který vede jeho trenérský vzor Jürgen Klopp. „Bohužel pro domácí tady musíme vyhrát. Vypadá to, že Liverpool postoupí ze skupiny, takže já mám pořád cíl se s ním utkat. My potřebujeme vítězství k tomu, aby se mi to splnilo," dodal s úsměvem Trpišovský.