V neděli poprvé ochutnal tureckou ligu: jeho Kayserispor prohrál 0:3 v aréně Sivassporu a zůstal poslední. „Porážka mě pochopitelně štve, ale atmosféra byla fantastická," líčil.

To jsou dva protiklady. Jaký tedy máte ze své premiéry pocit?
Výsledek 0:3 je moc, hráli jsme mnohem líp. Jenže jsme nedali šance a navíc jsme dohrávali v deseti. Tohle se nepovedlo.

A ta atmosféra?
Vůbec se nedá s Českem srovnávat. Na Sivassporu bylo vyprodáno - lidi fandili, řvali, tleskali… Přišlo jich patnáct tisíc, ale měl jsem pocit, jako by jich tam bylo mnohem víc. Tady se fotbalem žije. Nádhera!

Tušíte, proč jste hrál jen hodinu?
To je spíš otázka na trenéra. Myslím, že jsem na první zápas nezahrál vůbec špatně. Klidně bych ještě pokračoval, cítil jsem se dobře.

Ani vás nesvazovalo, že je Kayserispor poslední?
Vím, že nám na nesestupové pásmo chybí čtyři pět bodů, ale při zápase jsem na to nemyslel. A proč jsme poslední? Jsem tu zhruba dva týdny, takže to ještě nemůžu zasvěceně hodnotit. Ale snad se brzy zvedneme.

Co vám dává víru?
Nemáme tak špatný tým, abychom museli být poslední. Navíc jsme těsně za půlkou sezony, ještě nás čeká šestnáct zápasů. Snažíme se koukat dopředu.

Stihl jste si už zavolat s bývalými parťáky z Jablonce?
Jasně, jsem v kontaktu s Honzou Kopicem a Vítem Benešem. Kluci se dívali na online přenos prvního zápasu a pak jsme to spolu probrali.

Nebyli škodolibí?
Ne, jsou to kamarádi. (usměje se) Spíš se mě snažili povzbudit do dalšího mače s Kasimpasou.

Nestýská se vám po Česku?
Kdepak. Nejsem tu sám, mám s sebou přítelkyni. Často si volám s rodiči a těším se, že se brzy přestěhujeme z hotelu do krásného bytu. Všechno tady zatím perfektně funguje, chybí jen lepší výsledky. Ale ty přijdou.

MARTIN MLS