K obezřetnosti jej vede hned několik aspektů na straně Zbrojovky. Za prvé má ve svém středu pětatřicetiletého borce Jana Poláka, který se v létě vrátil domů z německého Norimberku a zacelil díru po zraněném Pavlu Zavadilovi.

„Je to vůdce, který je pevný v hlavě. I když se mu něco nepovede, pořád je stejný. Soupeř jej využívá buď na stoperu, nebo ve středové řadě a podle toho skládá celou sestavu," vypíchl zlínský stratég.

Pozor na střelce Zbrojovky

Za druhé v aktuálně dvanáctém mužstvu soutěže řádí útočné komando Michal Škoda, Jakub Řezníček. Prvně jmenovaný nasázel už sedm gólů, druhý tři. To je deset branek z celkových patnácti Brna! „Jsou to střelci, musíme je pohlídat," ví Páník o jasném klíči k úspěchu.

A za třetí svěřence trenéra Svatopluka Habance, předchozí čtyři sezony lodivoda Slovácka, zdobí morální síla. „Mužstvo Brna pořád běhá a bojuje. Důkazem jeho odolnosti jsou zápasy v Mladé Boleslavi a s Jihlavou, kdy dotáhlo skóre v posledních minutách," upozornil zlínský stratég.

Sestava Zbrojovka - ZlínZdroj: DENÍK

Ševci si věří na každého

Do spodních vod Zbrojovku katapultovalo to, že je remízovým králem. Hned v sedmi duelech si odnesla ze hřiště „jen" bod. Naopak ševci řadu napínavých bitev zlomili ve svůj prospěch tak jako naposledy v Mladé Boleslavi. Vítězně chtějí pokračovat i tentokrát, kdy budou zase plní síly.

„Předchozí týden byl těžký. Hrát se Spartou a v Mladé Boleslavi v rozmezí tří dnů není žádná sranda. Mužstvo bylo ještě v pondělí mrtvé. Ale ve středu už jsme najednou viděli, že se zase probouzí. Teď má zase tu jiskru," líčí Páník.

V hlavách je navíc podpořené tím, že náročné bitvy zvládlo. „Dnes si věří na každého soupeře," říká vystudovaný pedagog.

Je patrné, že ševci rychle zrají. A nyní budou moct podat další důkaz. Kvůli čtyřem žlutým kartám musejí nahradit útočníka číslo jedna – Dameho Diopa. „Je to rychlostní a elastický hráč s neobvyklými řešeními situací. Ale zase jsou tu další fotbalisté, kteří čekají na příležitost. Jsem velice rád, že se nám do jiskřivější formy dostal Tonda Fantiš. Věřím, že nám pomůže, když na hřiště půjde," poznamenal Páník.

Lákavá třicítka

Papírově je ovšem pravděpodobnější, že od začátku vyběhnou do útoku Haris Harba a Marko Jordan. Respektovaný kouč potvrdil, že můžou vedle sebe nastoupit. „Jsou jazykově sladění, žijí spolu na hotelu, na tréninku, mimo hřiště, zkrátka jsou na sebe hodně vázaní a to se pozitivně přenáší do hry. Nebudou si v utkání nadávat, budou se povzbuzovat."

Zlín nastoupí před svými fanoušky jako čtvrtý celek ligy, když doposud získal fantastických 25 bodů. O bod už vylepšil konto z loňského podzimu a ještě by rád pokračoval. Třicítka je vábivá…

„Byla by krásná. Ale vyhodnotíme si to až po šestnáctém kole se Slavií, jestli jsme ji dosáhli, nedosáhli, nebo ji překročili," usmál se Bohumil Páník.

Zajímavosti před zápasem Zlín - Brno:- Zlín v lize doma už devět zápasů neprohrál, naposledy na Letné vyhrála v dubnu Plzeň 2:1.
- Zlín v posledních devíti domácích zápasech v lize s Brnem prohrál jediný.
- Brno z posledních osmi utkání v lize porazilo jen Jablonec.
- Brno je se sedmi nerozhodnými výsledky „remízovým králem" ligy.
- Michal Škoda (Brno) dal v posledních sedmi zápasech sedm gólů a na dva přihrál.

ČTĚTE TAKÉ: Jihlava slaví první výhru v sezoně. Vyšlápla si na Mladou Boleslav