„Je pravda, že soustředění bylo takové atypické, nic podobného jsem ještě nezažil,“ přiznal s úsměvem kapitán fotbalové Slavie Erich Brabec.

Ale nestěžoval si. Přestože "sešívaní" předčasně ukončili nejprve pobyt v Itálii (a tudíž přišli o utkání s Laziem Řím, Udine a Glasgow Rangers), a poté i v Německu.

Tam nesehnali třetího soupeře, a tak se namísto „trénování naprázdno“ v neděli vydali domů.

Vy hráči jste s tou situací nemohli nic dělat, ale jistě vás zamrzelo, když atraktivní soupeře nahradily třetiligový německý Regensburg a druholigový Ingolstadt…

Určitě je to rozdíl. Ale zase bych to neviděl nijak tragicky. Kolikrát vám přátelské zápasy, ať jsou s kýmkoliv, nedají ani tolik, jako když hrajete na tréninku jedenáct na jedenáct. Nejdůležitější vždy je, jak k utkání přistoupíte, a my jsme oba duely braly hodně zodpovědně.

Takže se cítíte po návratu ze soustředění dobře připraven?

I dvě utkání ukázala, že jsme na tom dobře. V jednání je soupeř pro středu, v neděli hrajeme generálku na ligu s týmem Iránu. Takže strach z nepřipravenos­ti nemám.

Je výhodou, že proti loňsku zasáhnete do kvalifikace o Ligu mistrů až po začátku ligy?

Těžká otázka. Vloni se taky říkalo, jakou má Žilina výhodu, že je rozehraná, a my ji pak vyřadili a dostali se do Ligy mistrů. Asi by to mělo být plus, ale samozřejmě bude hodně záležet na tom, jakého dostaneme soupeře.

Má Slavia na to, aby se znovu kvalifikovala do Ligy mistrů?

Jsem o tom přesvědčen. Kromě toho jistě má na to, aby se prala o titul. Jiné cíle mít po loňské supersezoně ani nemůžeme.

Před ní i v její zimní přestávce klub hodně posiloval, tentokrát se kádr doplňuje jen drobně. Začíná jeho stabilizace?

Už v zimě vedení prohlašovalo, že hráče dělá s výhledem do budoucna, takže to je logické a myslím, že správné. Současný kádr je myslím dostatečně silný, nepotřebuje nijak zásadně měnit. Věřím mu.