„Je neskutečné, co se nám v lize podařilo. O to více budou pro nás všechny vánoční svátky příjemnější,“ říká obránce Viktorie Plzeň Tomáš Hájek.

Vytáhlý zadák těsně před posledním utkáním podzimní sezony, zápasem s Beer Ševou v Evropské lize, onemocněl a do Izraele ani neodcestoval. „Vrátil jsem se domů za rodinou. Začala nám dovolená a od té doby na mě dýchla vánoční atmosféra. Začalo pečení cukroví, zdobení stromečku, balení dárků,“ říká Tomáš Hájek, který v předvánočním shonu rád přiloží ruku k dílu.

„Přiznám se, že cukroví jsem nepekl, protože přítelkyně se vždycky rozhodne péct až pozdě večer, když už sedím u televize, a to už se mi pak do toho nechce,“ usmívá se obránce Viktorie. „Zdobení stromečku jsem se ale zúčastnil. V únoru čekáme narození potomka, takže je moje pomoc samozřejmě na místě,“ zdůrazňuje Tomáš Hájek.

A jaké vánoční cukroví zmizí u Hájků z talíře jako první? „Určitě vanilkové rohlíčky a pak perníčky,“ přiznává.

Na zkonzumované množství vánočních laskomin nehledí. „Ani se moc krotit nemusím, já s tím problémy na rozdíl od některých svých kamarádů nemám,“ směje se. „Ještě před Vánocemi začínáme s individuální běžeckou přípravou, takže nebude složité, co se týká váhy, hodit se znovu do pohody,“ nedělá si starosti s případnými kily navíc. I když pochází z Moravy, vánoční svátky prožije v Praze, kde bydlí.

„Zakotvili jsme v hlavním městě, sejdeme se tady celá rodina. Těšíme se na svátky, chceme si je navzájem užít. Chybět nebude ani tradiční procházka o Štědrém dnu,“ dodává Tomáš Hájek.