Čekali byste, že si José Mourinho najde v Manchesteru nějakou luxusní vilu, odkud bude vyjíždět k tréninkům a zápasům? Omyl, Portugalec se totiž, jak zjistila britská média, probouzel na hotelovém pokoji. Ubytování mu pochopitelně platil klub a celkově jej vyšlo na 537 tisíc liber, což v přepočtu na českou měnu vychází na více než 15 milionů korun.

To je ovšem kapka v moři ve srovnání s tím, o kolik se vyprázdní pokladnice Rudých ďáblů kvůli odstupnému, které Mourinho získá za předčasný vyhazov. Celkově jde totiž o částku, která v českých korunách daleko přesahuje půl miliardy korun, konkrétně to vychází na 645 milionů. Portugalský trenér, který v minulosti vedl i londýnskou Chelsea, Real Madrid či Inter Milán, tak sice přišel o práci, nicméně nouzí zřejmě trpět nebude. 

Mourinho ztratil důvěru vedení definitivně poté, co o víkendu jeho Manchester prohrál v Liverpoolu 1:3. V aktuální tabulce Premier League mu patří šesté místo s devatenáctibodovou ztrátou právě za Liverpoolem. Pětapadesátiletého lodivoda nezachránil ani postup do jarní fáze Ligy mistrů. K vítězství v Evropské lize, anglickém Superpoháru či Ligovém poháru tak na lavičce United už další úspěch nepřidá.