„Věřím, že nám výhra psychicky pomůže, ale pořád je na čem pracovat," pravil Jarolím. „A že nároďák po šesti letech zvítězil v Edenu? Bylo mi tu krásně, nikde jinde bych nehrál," usmála se slávistická legenda. „Děkujeme fanouškům za skvělou atmosféru!"

Jarolím prožívá pohnutý podzim: v létě převzal reprezentaci, v níž po Euru skončilo několik veteránů, a začal budovat nový tým. Češi zatím v kvalifikaci uhráli pět bodů, přičemž v prvních třech partiích se ani jednou netrefili.

„Možná jsem tušil, do čeho jdu, ale nečekal jsem, že to bude až takhle složité. Body nejsou, ale když už jsem se rozhodl tu funkci dělat, budu bojovat," pronesl Jarolím.

Ulevilo se vám, že jste po třízápasovém půstu konečně vstřelili gól?
Už před utkáním jsem říkal, že pokud se netrefíme, nemůžeme pomýšlet na vítězství. Bylo dobře, že první gól padl brzy, ale pořád zbývalo moře času, aby nám to Norové zkomplikovali. I tak jsem po gólu na 1:0 věřil ve výhru. Ta přišla a díky tomu jsme udrželi naději na postup.

Podařilo se vám ukončit dlouhé čekání na gól, ale co vás zklamalo?
Mrzí mě, že jsme na konci zápasu dostali gól, kvůli kterému pro nás byl závěr nepříjemný. Mimochodem, už v první půli jsme odkrývali střed hřiště a soupeř měl navrch.

Potěšili vás střelci Krmenčík se Zmrhalem, kterým jste možná nečekaně dal šanci od začátku?
Jsem rád, že to takhle dopadlo. U Krmenčíka jsem spoléhal na jeho pracovitost a důraz, u Zmrhala jsem chtěl využít i jeho znalost prostředí, navíc je schopný chodit do brejkových situací.

Proč jste měli v obou poločasech pasáže, kdy jste se zatáhli?
Chtěli jsme Nory trochu pustit, protože mají problém, kteří jdou do obranného bloku. Na druhou stranu jsme nechtěli couvat moc hluboko, aby naši brejkoví hráči mohli udeřit. Při obou gólech se to povedlo, padly po podobných situacích.

Odměníte střelce fast foodem, jak jste sliboval před zápasem? Krmenčík se už svěřil, že by si dal velký hamburger.
Tomu bych věřil. (usmívá se) Ale možná ho nakonec ani nebude chtít, protože by potřeboval pár kilo shodit. A Jarda Zmrhal? Ten by si něco mohl dát, ale asi taky nebude chtít. Upřímně, spíš jsem jen chtěl odlehčit předzápasovou atmosféru.

A co záložník Dočkal? Ve čtvrtek dostal třízápasový trest za nedisciplinovanost v lize a proti Norsku dostal zbytečnou žlutou kartu za protesty.
Kdybych měl Bořka v klubu, mohl bych na něj působit víc. Od takových věcí by se měl oprostit, na druhou stranu nahrál na druhý gól, což pro nás bylo důležité.

Trenére, jak hodnotíte kvalifikační podzim? Ze čtyř zápasů máte pět bodů.
Počítal jsem s tím, že bodů bude po podzimu víc. Minimálně o dva, nemuseli jsme remizovat se Severním Irskem i Ázerbájdžánem. Teď jsem rád, že jsme porazili Norsko, protože v naší skupině bude jedním z aspirantů na barážové druhé místo.

Situace v tabulce se příjemně zamotala, viďte? Už ztrácíte jen dva body na Severní Irsko a Ázerbájdžán.
Trochu se to vyrovnalo, ale musíme se dívat dál. Abychom reálně bojovali o druhé místo, potřebujeme získávat body venku. Jinak to nejde, doma jsme na podzim dvakrát ztratili.

A ještě poslední téma: co si slibujete od úterního přáteláku s Dánskem?
Jste na mě moc rychlí, pánové. Je povolené vystřídat jen šest hráčů, podle toho se budeme rozhodovat. Na všechny kluky se nedostane, takže je možné, že některé pustíme domů. A zápas samotný? I když nepůjde o kvalifikaci, může to pro nás být zajímavá zkušenost.

ČTĚTE TAKÉ: První góly, první výhra. Češi porazili Norsko a oživili naděje na postup