Fotbalové ligy v Evropě byly přerušeny v polovině března kvůli pandemii koronaviru, a i když v posledních dnech se některé z nich připravují na restart, například Nizozemsko už ročník bez vyhlášení mistra předčasně ukončilo. V Belgii sice titul přidělili Bruggám, ale rozhodnutí o ukončení soutěže ještě před nadstavbou zatím valná hromada klubů nepotvrdila.

On-line ke koronaviru ZDE.


Česká liga po uvolnění vládních nařízení počítá s obnovením soutěže 25. května. Ještě to však musejí odsouhlasit zástupci 32 profesionálních klubů první a druhé ligy na grémiu, kde budou hlasovat o prodloužení sezony přes 30. červen. V červenci už totiž za normálních okolností začíná nový ročník.

"Národní svazy nebo ligy by měly do 25. května informovat o plánovaném obnovení soutěží včetně data restartu i o případné změně formátu," uvedl v dopise šéf unie Aleksander Čeferin. "Kdyby soutěž nemohla být dohrána, UEFA bude po národních svazech požadovat vysvětlení a také seznam účastníků pohárů pro ročník 2020/21," dodal.


UEFA nedávno zdůraznila, že sice upřednostňuje dohrání lig i za cenu změny herního formátu, ale za určitých okolností bude respektovat i jejich nedokončení. Jako důvody k předčasnému ukončení uvedla zákaz sportovních akcí ze strany státu nebo nepřekonatelné ekonomické problémy. Do pohárů by v takovém případě prošly týmy na základě aktuální tabulky.