Fotbalový obránce Tomáš Ujfaluši by se mohl stěhovat do Galatasaraye. Turecký klub, kde hraje útočník Milan Baroš, se dohodl s Atlétikem Madrid na podmínkách přestupu a dnes na svém webu oznámil, že s bývalým českým reprezentantem začal jednat o smlouvě.

Podle nového ředitele Galatasaraye Ünala Aysala by měl Ujfalušiho z Atlétika do Turecka následovat i nejlepší hráč loňského mistrovství světa Uruguayec Diego Forlán a španělský útočník José Antonio Reyes. "Dohodli jsme se s Atlétikem na podmínkách jejich přestupů," prohlásil funkcionář.

Ujfaluši hraje v Atlétiku od roku 2008, kdy přišel z italské Fiorentiny. Někdejší hráč Olomouce a Hamburku se španělským klubem v sezoně 2009/2010 vyhrál Evropskou ligu.

Za národní tým Ujfaluši odehrál 78 zápasů a zahrál si na mistrovství Evropy v letech 2004 a 2008, účastnil se i světového šampionátu v roce 2006. V reprezentaci se rozhodl skončit v roce 2009 kvůli aféře s večírkem po kvalifikačním utkání se Slovenskem.

Galatasaray v uplynulé sezoně turecké ligy skončil až osmý a neprobojoval se do evropských pohárů. Istanbulský klub se proto rozhodl výrazně posílit a nedávno získal švédského útočníka Johana Elmandera z Boltonu.