Je jedním z iniciátorů výzvy Spojme síly pro Sigmu a bohaté kontakty, které na zahraničních štacích nasbíral, nabízí ve prospěch mateřského klubu. Jak je po měsíci spokojen s průběhem jednání a co jej kupříkladu zklamalo? O tom se rozpovídal v rozhovoru pro Deník.

Jaké dojmy máte zatím z jednání s akcionáři?
Co se týká jednání se zástupci města, tak tam jsou velmi pozitivní. Tam nám byli všichni hodně nakloněni. My ale potřebujeme svou vizi prosadit hlavně v té sportovní sekci, což jsou pan Lébr a pan Minář. S tím teprve schůzku mít budeme. Já doufám, že ta cesta pořád někam vede. Pokud ne, tak bohužel. Byla to výzva. Myšlenka, že se tady dá něco změnit a že klubu můžeme něco dát.

Dva akcionáři, konkrétně Josef Lébr a město Olomouc, se zatím na vaši výzvu tváří pozitivně. Zástupce třetího akcionáře spolku SK Olomouc Sigma MŽ, jeho předseda Jaromír Gajda, ji naopak podrobil kritice. Jak se na takovou situaci díváte?
Co se týká pana Lébra, tak mám pocit, že ten je mnoha myšlenkám nakloněn, i když jsme zatím nedošli k žádné finální verzi, jak by ta naše činnost mohla vypadat. S panem Gajdou jsme měli docela dlouhé sezení a musím říct, že tam mě to docela zklamalo. Hlavně jeho přístup k celé věci.

Jak konkrétně by měl vypadat váš přínos pro Sigmu. Médii to proběhlo, ale zkuste to shrnout. Měl by to být jakýsi zahraniční skaut?
Ani bych to tak nenazval. Za dobu svého působení v zahraničí mám spoustu kontaktů. A neplatí to jen pro země, ve kterých jsem hrál. Mám kontakty i do afrických zemí nebo do zemí jižní Ameriky. Jsem přesvědčený o tom, že bych mohl v tomto směru klubu pomoct.

Tím, že byste přivedl kvalitní a prověřenější hráče ze zahraničí?
Tam je spousta kvalitních, mladých a jak se říká hladových. V první fázi by mohli klubu pomoct kvalitou na hřišti, a pokud by to fungovalo, tak přinést klubu i peníze z následného prodeje.

Takže třeba byste se dostal k fotbalistům, kteří neuspěli v Atleticu nebo Fioretině, ale Sigmě by pomoct dokázali? Chápu to správně?
To se bavíme jen o těch klubech, kde jsem byl. Shodou okolností jsem zrovna teď mluvil s Antoniem Lopezem, bývalým kapitánem Atletica Madrid, který se vydává podobnou cestou manažera. Podobných kamarádů a kontaktů mám spoustu. Věřím, že by to mohlo Sigmě něco přinést.

Kritici výzvy přitom speciálně vaši účast na pomoci Sigmě dost zpochybňovali tím, že přece nebudete fungovat v Olomouci. Ujfaluši? Ten už je v Praze, nebo ještě někde dál, říkají. Jak se k tomu stavíte?
(usmívá se) Ta moje konkrétní pomoc by fungovala pochopitelně na externí bázi. Byla by to práce, která se dá dělat po telefonu, existují přenosné počítače, Wi-Fi už dnes chytíte pomalu kdekoliv. Určitě bych neseděl v kanceláři tady v Olomouci. To by mělo být spíš pro někoho z mých kolegů, kteří jsou pod výzvou podepsaní.