„Brzy prohrávat 0:2 v tak důležitém utkání je strašné. Potom jsme naštěstí ale ukázali, že fotbal hrát umíme,“ říkal Řezník. Devětadvacetiletý bek snížil na 1:2 a ve druhé půli vyrovnal Tomáš Hořava.

Ulevilo se vám po vstřelené brance, kterou jste odčinil vlastní gól?
Nevím, jestli jsem to odčinil (směje se). Bohužel jsem do centrované haluze nastavil nohu, Matúš Kozáčik šel na centr, ale míč zapadl do brány. Mám radost, že jsem pak vstřelil gól na 1:2 a pomohl mužstvu získat alespoň bod.

Bylo těžké oklepat se z debaklu 2:5 na hřišti Bohemians?
S kluky jsme se shodli, že to byl náš nejhorší výkon. Se Spartou jsme znovu inkasovali na začátku. Naštěstí jsme se semkli a ukázali, že fotbal hrát umíme.

Příchod Martina Zemana změnil obraz hry.
Zemák umí centrovat, hraje přes nohu a je to fotbalista s nízkým těžištěm. Je jen dobře, že na lavičce máme hráče, kteří nám pomohou.

Překvapilo vás, jakým způsobem Sparta bránila standardní situace?
Věděli jsme, že v soubojích nejsou tolik důrazní. Standardky zahráváme dobře a máme hráče, kteří se nebojí chodit před branku. Proti Spartě se nám to dvakrát vyplatilo.

Trenér Vrba říkal, že zápas může mužstvo nakopnout do zbytku sezony. Máte stejný pocit?
Můžu jen souhlasit. Pětasedmdesát minut jsme hráli fotbal, který chceme praktikovat. V poločase jsme si k tomu něco řekli a věřili jsme, že můžeme uspět. Vstřelili jsme druhý gól a škoda, že jsme nedali třetí branku. Musíme mít hlavy nahoře a pokračovat v takových výkonech.

Fanoušci skandovali: „My tu ligu stejně vyhrajem.“ Jste o tom stále přesvědčeni stejně jako fandové?
Věříme pořád, i když se náskok zmenšuje. Slavia na nás ztrácí pět bodů. Je důležité, že máme náskok. Myslím si, že obrat proti Spartě nás nakopne do dalších zápasů. Ve 12. minutě jsme prohrávali 0:2, vyrovnali a klidně jsme mohli vyhrát. Příští kolo jedeme do Brna, pak máme doma Karvinou a hrajeme na Slavii, což budou rozhodující zápasy. Pokud budeme hrát jako tři čtvrtě zápasu proti Spartě, tak to zvládneme.