Invaze ruských vojsk na Ukrajině trvá už přes měsíc a přináší řadu nevinných obětí. Svět v reakci na krveprolití, které Putinovy jednotky na Ukrajině páchají uvalil na Rusko řadu sankcí včetně těch sportovních.

„Je celkem těžké sledovat, že se o tuto válku zajímáme více než o ostatní. Nevím, jestli je to tím, že jsou nám Ukrajinci blíže, případně tím, že nás konflikt může přímo ovlivnit jak ekonomicky, tak z hlediska uprchlíků,“ napsal na sociální sítě Héctor Bellerín, jenž aktuálně hájí barvy Realu Betis.

Severní Makedonie senzačně přešla v baráží přes Itálii.
Italská noční můra. Jsme šedesát let pozadu, zní po vyřazení s Makedonci

Rodák z Barcelony zaujal fotbalový svět svými dovednostmi především během svého osmiletého působení v londýnském Arsenalu, se kterým vyhrál dvakrát anglický fotbalový pohár a jednou superpohár. Především během působení v Anglii patřil k fotbalistům, kteří se nebojí říct svůj názor - i za cenu pobouření ostatních.

Přehlížení jiných konfliktů

„Palestinská válka se zamlčuje, nikdo o ní nemluví. Jemen, Irák… To, že Rusko nemůže hrát na mistrovství světa, je něco, čemu jiné země čelily mnoho let,“ štve Bellerína přehlížení ostatních konfilktů. „Je rasistické zavírat oči před jinými konflikty a zaujmout takovýto postoj. Odráží to nedostatek empatie k mnoha ztraceným životům v dalších konfliktech. Upřednostňujeme ty, které jsou blízko nás,“ dodal odchovanec Barcelony.

Ve svém příspěvku ale zároveň zdůraznil to, že situace na Ukrajině je hororem a utrpením.