Eric Olhats v rozhovoru pro France Football prohlásil, že Messi má v klubu příliš velkou moc a jeho "vláda teroru" stěžuje Griezmannovu adaptaci v Barceloně. Francouzský útočník do katalánského týmu přestoupil loni za 120 milionů eur z Atlética Madrid a zatím nenaplnil vysoká očekávání.


"Už mě trochu unavuje, že za všechno v klubu pokaždé můžu já," řekl španělským médiím Messi na letišti po příletu z reprezentačního srazu. "Navíc po patnáctihodinovém letu tady na mě čekali lidé z finančního úřadu. Je to šílenství," doplnil třiatřicetiletý kanonýr, který byl před čtyřmi lety ve Španělsku odsouzen za daňové úniky, ale místo trestu vězení na 21 měsíců zaplatil pokutu přes dva miliony eur.

Zlínský útočník Alexander Jakubov
Jakubov ve Vancouveru předělává byty a trénuje děti. Fotbal si přestal užívat

Messi koncem srpna oznámil vedení Barcelony, že chce po dvaceti letech odejít, ale tehdejší prezident Josep Maria Bartomeu největší hvězdu odmítnul pustit. Šestinásobný držitel Zlatého míče se nakonec rozhodl zůstat, protože se s klubem nechtěl soudit o to, zda ho může opustit zadarmo. Fanoušci i spoluhráči věří, že Messi prodlouží po aktuální sezoně končící smlouvu. I proto, že minulý měsíc rezignoval šéf Bartomeu, kterého rodák z Rosaria veřejně kritizoval.


Argentinský útočník v tomto ročníku za Barcelonu odehrál deset soutěžních zápasů, vstřelil šest gólů a přidal čtyři asistence. Svěřenci trenéra Ronalda Koemana jsou až na osmém místě neúplné tabulky španělské ligy.

Sergio Ramos a jeho penaltový rozeběh při utkání se Švýcarskem
"Šílenec" vs. Ramos. Zahozené penalty patří i do Guinnessovy knihy rekordů