"V návaznosti na rozhodnutí etické komise FAČR, která v tomto týdnu zahájila řízení se 17 osobami v případě podezření z úplatkářství, se disciplinární komise LFA rozhodla, že zahájí disciplinární řízení s klubem FC Slavoj Vyšehrad, který v důsledku jednání jednoho z obviněných, pana Romana Rogoze, mohl získat výhodu v podobě ovlivnění několika utkání působením rozhodčích. Tím mohla být narušena regulérnost těchto utkání a druhé nejvyšší soutěže v minulém soutěžním ročníku," uvedl předseda komise Richard Baček v tiskové zprávě.

V kauze údajného ovlivňování výsledků zápasů druhé a třetí ligy a zpronevěry majetku plzeňského krajského fotbalového svazu obvinili vyšetřovatelé 20 lidí. Se 17 z nich zahájila ve středu disciplinární řízení etická komise FAČR, tři zbývající nejsou členy asociace. S verdiktem etická komise počká na závěry orgánů činných v trestním řízení.
"Řízení s fyzickými osobami celého případu je nyní plně v gesci etické komise FAČR. Naše disciplinární komise se bude zabývat případem samotného klubu, nicméně v celé věci budeme samozřejmě s etickou komisí úzce spolupracovat," doplnil Baček.

Nejvýše postavenou osobou v kauze je bývalý místopředseda FAČR Roman Berbr, jenž také působil v čele plzeňského krajského fotbalového svazu. Stejně jako Rogoz je ve vazbě.