Jeho branka na 1:0 přispěla ke čtvrtečnímu vítězství Viktorie nad izraelským týmem ve druhém kole skupiny Evropské ligy 3:1.

„Od toho jsem na hřišti. Mám góly střílet a připravovat. Můj gól? Brankáře jsem chtěl prostřelit, úplně jsem nemířil. Byl jsem blízko brány, takže už jsem nemohl nahrávat,“ popsal Petržela gól na 1:0.

První poločas Viktoria svého soupeře přestřílela a s výjimkou pár střel k ničemu nepustila. „Vytvářeli jsme si šanci a byli v tlaku. Soupeř hrál na tři obránce, což nám vyhovuje, protože na to máme hráče a můžeme vysoko napadat,“ souhlasil viktorián s jedenáctkou na zádech.

Začátek druhého poločasu Viktoria polevila a hostům umožnila v 69. minutě vyrovnat. „Asi jsme se uspokojili z vítězství. Bylo to z naší strany trošku nervózní, ale rychle jsme na gól odpověděli a pak jsme dali třetí branku. Myslím si, že i diváci mohou být spokojení. Takže super,“ uvedl Petržela

Beer Ševa a Viktoria Plzeň se s velkou pravděpodobností poperou o druhé postupové místo ze skupiny. Byl čtvrteční duel klíčový? „To se uvidí, protože zápasů je ještě hodně. Pokud by se nám nepodařilo vyhrát, byl by to trochu problém,“ tvrdil Milan Petržela.

Druhý zápas skupiny Lugano – Bukurešť vyhráli Rumuni 2:1. „My se soustředíme na sebe. Na soupeře se až tak nedíváme. Chtěli jsme vyhrát před dvěma týdny v Rumunsku a chtěli jsme vyhrát i nad Hapoelem. Doma musíme vyhrávat bez ohledu na soupeře. Na Beer Ševu jsme se vyhecovali a věděli jsme že na ni máme a že s ní můžeme hrát vyrovnanou partii,“ uzavřel Petržela.