Na startu duelu zaplnil Eden dým z působivého chorea hostů, po něm už ale na jakoukoli krásu nebyl prostor. Bylo zřejmé, že půjde o boj a přednost dostanou defenzívy. To se potvrdilo hned v prvních deseti minutách, kdy se o jediný – a dost nepřesný – pokus postaral Miroslav Stoch.

Ostrostřelec sešívaných zahrozil ve dvanácté minutě podruhé, jeho razantní projektil z třiceti metrů však Andersen vyrazil. Slavia měla ze hry více: Kodaň, jejíž fanoušci zaplnili vyhrazený sektor do posledního místa, těžce kombinovala a ve hře dopředu působila bez nápadu i energie.

Přesto byla brance blíž jako první. To když se záložník Rasmus Falk neohroženě rozběhl přes půl hřiště a poslal přihrávku nabíhajícímu Damemu N‘Doyemu. Zkušený senegalský kanonýr, jenž kdysi střílel branky i v Anglii či Rusku, nicméně jeho úmysl, naštěstí pro domácí, nepochopil.

Podobně nakládali se svými příležitostmi i Pražané. V 38. minutě Peter Olayinka u levé čáry přesprintoval Ankersena a vyslal nadějný centr do vápna, jenže Jaromír Zmrhal pouze promáchl. Před půlí zkoušel český reprezentant štěstí od levého rohu vápna sám, ale pálil jen do beka.

Marné čekání na gól

Úvod druhého poločasu poznamenaly dvě žluté karty, které za zbytečné fauly obdrželi Michael Ngadeu a Jan Bořil. Sešívaní znervózněli: jejich útočné akce přes pevný val Kodaně k ničemu nevedly, několika rozhodnutími se navíc nevyznamenal ani finský sudí Gestranius.

Když už se Slavia do šance dostala, doplatila na nevýraznou koncovku. V 67. minutě míč po Bořilově pasu připlachtil jen několik metrů před kasu, kde číhal Olayinka. Ten ale podklouzl, mezitím se hosté stihli sešikovat a následná Stochova střela z nouze jen pozdravila diváky.

Slovenský reprezentant hrozil ze strany sešívaných nejčastěji (celkem sedmkrát). Těsně za hranicí pokutového území zkoušel jen o čtyři minuty později kroucený přímý kop, gólman byl nicméně na svém místě a vyrazil. Ne, Vršovickým ten večer nebylo přáno.

Jak čtvrteční duel začal, tak i skončil – bez branek. Svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského nedokázali zopakovat triumf z dánské metropole, kde vyhráli 1:0, stále nicméně drží ve skupině C druhé, postupové místo. Na Petrohrad, který remizoval ve Francii, ztrácejí bod.

"Kodani jsme nepovolili nic, takže jsme trochu zklamaní. Měl jsem slušnou možnost z trestného kopu, rozhodl jsem se vystřelit na stranu gólmana, ale bohužel mi to chytil. Škoda té koncovky, mohli jsme tam něco dotlačit," litoval při televizním hodnocení Miroslav Stoch.

SK Slavia Praha – FC Kodaň 0:0

Rozhodčí: Gestranius – Aravirta, Alakare – Honkanen (Finsko). ŽK: 52. Ngadeu, 55. Bořil – 84. N‘doye. Diváci: 18 702.

Slavia: Kolář – Bořil, Deli, Ngadeu, Frydrych – Traoré, Souček – Zmrhal (79. Škoda), Sýkora (79. Baluta), Stoch – Olayinka. Trenér: Jindřich Trpišovský.

Kodaň: Andersen – Boilesen (35. Bengtsson), Bjelland, Vavro, Ankersen – Falk (79. Wind), Zeca, Greguš, Skov (64. Thomsen) – N‘Doye, Sotiriou. Trenér: Stale Solbakken.