Osminásobný olympijský šampion nastoupí na trávník s číslem 9,58, které odkazuje na jeho devět let starý světový rekord. V utkání povede tým světa proti výběru Anglie, jehož kapitánem bude britský zpěvák Robbie Williams.

„Mým snem je být profesionálním fotbalistou. Možnost zahrát si proti některým z největších fotbalových legend právě na trávníku Old Trafford je pro mě naprosto mimořádná,“ uvedl Bolt.

Někdejší fenomenální sprinter v současnosti pokračuje v přípravách na fotbalovou kariéru. Na začátku února proto začal trénovat s hráči jamajského klubu Harbour View. V březnu by se měl zúčastnit i několika tréninků s Borussií Dortmund, druhým týmem německé Bundesligy.

Jednatřicetiletý Bolt, jenž je dlouholetým fanouškem Manchesteru United, stále doufá, že se může prosadit i v profesionálním fotbalu. „Když se správně připravím, nemám v hlavě žádné pochybnosti. Vždycky si věřím. Nedělám nic, v čem bych si nevěřil,“ prohlásil.

Usain Bolt si během své kariéry získal světový věhlas jako nejlepší sprinter historie. Světový rekord drží v současné době jak na stovce (9,58), tak dvoustovce (19,19) a v obou těchto disciplínách je několikanásobným olympijským vítězem.

S atletickými ovály se Bolt rozloučil v srpnu 2017 na světovém šampionátu v Londýně, kde na stovce získal bronzovou medaili.