Kučera převzal Vysočinu na konci září po Petru Radovi. Dlouholetý trenér jihlavské mládeže tým dostal z posledního místa tabulky a v sedmi ligových zápasech s ním čtyřikrát vyhrál, dvakrát remizoval a jen v posledním podzimního kole se Spartou prohrál.

Nevídaný úspěch. Jenže mělo to háček: právě onu licenci pro první ligu, což se nelíbilo funkcionářům z FAČR (stejně jako trojlístek v Ostravě s Martinem Svědíkem a někdejší fotbalista Bohuslav Pilný v Hradci Králové).

"Jsem rád, že se Roman Kučera rozhodl u týmu zůstat, protože se mu povedl závěr podzimu a jen vinou technických problémů nemohl u týmu pokračovat. Byla by škoda bořit něco, co fungovalo," řekl Klusáček při dnešním jmenování, kdy podepsal smlouvu na dobu neurčitou.

Kučera nyní bude asistovat Klusáčkovi společně s Markem Zúbkem a Milanem Bokšou.

Sedmačtyřicetiletý Klusáček byl bez angažmá od září, kdy jako asistent Ivana Haška skončil v Kataru SC. Česká dvojice v klubu z Dauhá vydržela jen tři měsíce a úvodní dvě kola katarské ligy.

"První kontakt s Jihlavou proběhl při odvolání trenéra Rady, já byl vázaný v Kataru, proto jsme se domluvili, že pokud Vysočina nebude mít trenéra, tak se k tomu vrátíme na konci podzimu," prohlásil Klusáček.

Jako hlavní trenér naposledy vedl do června Bohemians 1905, které zachránil v nejvyšší soutěži.

Předtím jako hlavní kouč vedl ještě Hradec Králové ve druhé lize. Post asistenta bývalý obránce zastával u české reprezentace, ve Slavii Praha, Slovácku a také v Al Ahlí ze Spojených arabských emirátů a saúdskoarabském Al Hilálu.

A jeho plány a cíle? "Hlavním cílem je co nejrychleji odvrátit hrozbu sestupu. Nechci bourat něco, co bylo v závěru podzimu úspěšné. Nechci to tu překopávat a hodně dám na informace od kolegů z realizačního týmu, kteří už s týmem spolupracovali a úspěšně. Mám ale samozřejmě nějaké své myšlenky, které se pokusím do týmu dostat," dodal Klusáček.