"Moc se těším na novou výzvu v Utrechtu a na spolupráci s trenérem Van den Bromem. Doufám, že jeho důvěru splatím dobrými výkony," uvedl Černý pro web agentury Nehoda Sport, která ho zastupuje.


Černý přišel do Ajaxu jako šestnáctiletý na přelomu let 2013 a 2014. Ve slavném nizozemském klubu se odchovanec Příbrami zařadil do vyhlášené mládežnické akademie a v srpnu 2015 debutoval v A-týmu. Za něj ve 29 soutěžních zápasech zaznamenal čtyři góly a šest asistencí.

Jeden z největších českých talentů posledních let s Ajaxem prodloužil kontrakt do června 2020, ale jeho slibně rozjetou kariéru zbrzdilo hlavně předloňské zranění kolena, po kterém nehrál jedenáct měsíců. V minulé sezoně Černý za první mužstvo nastoupil jen ve třech pohárových duelech, jinak působil v rezervě. Přestože se na úvod letní přípravy blýskl hattrickem, Ajax opustil.


"Náš záměr byl, aby Vašek zůstal ve známém prostředí Eredivisie a Utrecht považujeme za ideální klub pro další rozvoj Vaškovy fotbalové kariéry," řekl David Nehoda. "Přes velký zájem mnoha jiných klubů jsme od počátku preferovali Utrecht právě kvůli osobě trenéra Van den Broma. Ten o Vaška dlouhodobě usiloval již v předchozích angažmá," přidal Černého agent.


Utrecht v minulé sezoně skončil v nizozemské lize na šestém místě a v létě ho čeká předkolo Evropské ligy.