Chvíli před koncem prvního poločasu trefil tyčku. Deset minut před závěrečným hvizdem selhal v tisíciprocentní šanci. Útočník Slovácka Libor Došek mohl být smutným hrdinou utkání. Pak však přišla 85. minuta a všechno bylo jinak.

Vytáhlý forvard ukázal, proč ho Slovácko kupovalo. Po centru střídajícího Lukáše se hlavou parádně položil do míče a rozhodl o dělbě bodů. Pro pražské Bohemians to byla první bodová ztráta v této sezoně na vlastním trávníku.

Libore, zdá se, že při střídání měl trenér Soukup šťastnou ruku. Jan Lukáš, který vám přihrával na vyrovnávací branku, byl na hřišti sotva pár vteřin…

Je to velice šikovný kluk. Dal gól v poháru, teď parádně přihrával, pokud na sobě bude pracovat, tak to může dotáhnout hodně daleko. Má k tomu výborné předpoklady.

Jak jste viděl z vašeho pohledu zápas na Bohemians?

Sehráli jsme výborné utkání, jenom jsme zase nedali šance, které jsme měli. První půlku jsme domácí do ničeho nepustili a byli jsme to my, kdo měl náznaky šancí. Já jsem těsně před koncem poločasu trefil tyč, takže první půlka super. Po změně stran se Bohemka dostala do hry, ale přesto jsme měli příležitosti, které měly skončit brankou. Utkání jsme mohli vyhrát, ale bohužel to dopadlo, tak jak to dopadlo. Prohrávali jsme, naštěstí máme alespoň bod

Takže cítíte zklamání z remízy? Bod je pro vás málo?

Po průběhu zápasu je pro mě výsledek zklamáním. Pokud si promítnu jenom svoje šance, tak jsme mohli klidně 3:0 nebo 3:1 vyhrát.

Jeli jste na Bohemku, která je v tabulce na druhém místě a má o osm bodů víc. Cítil jste v zápase, že je mezi oběma mužstvy takový rozdíl?

Vůbec ne. Zápasy v úvodu ligy jsme neodehráli vůbec špatně, jenom body nepřicházely. Trápilo nás neproměňování šancí a málo důrazu před brankou soupeře. Je to obrovská škoda, mohli jsme mít daleko víc bodů a pohled na tabulku mohl být daleko veselejší.

Bohemians jsou zatím překvapením ligy, atakovali špici tabulky. Patří podle vás na druhou příčku nebo se budou v průběhu ligy stěhovat níž?

Uhráli hodně bodů, tak asi na to místo patří. Ale myslím si, že v dalším průběhu ligy tam nevydrží. Podařilo se jim pár dobrých výsledků, ale liga je dlouhá. Dopředu se budou tlačit takové mančafty, jako je Plzeň, Boleslav nebo Jablonec.

Bohemka byla v tabulce na druhém místě a vy na dvanáctém. Nemyslíte, že tam bylo ze strany soupeře maličké podcenění?

To určitě ne. Oni z nás měli respekt. Věděli, jakým stylem hrajeme, my jsme zase znali jejich způsob hry. Mimo branky, kterou dali, jsme jim ve druhé půlce nic nedovolili. Byli jsme na ně dobře připravení.

Čtrnáct minut před koncem jste dostali gól, kde se podle vás stala chyba?

Byl to výkop od gólmana a potom to nějakým způsobem dvakrát propadlo na levou stranu. Byl z toho centr a podařené zakončení Barteka. Úplně přesně nevím, co se stalo. Musím se podívat na video, ale podle mě, to byl zase strašně laciný gól.

Do konce zápasu scházelo třináct minut, věřil jste ještě ve vyrovnání?

Věřil. Tušil jsem, že ještě nějaká příležitost přijde. Těsně po inkasovaném gólů jsem zazdil tutovou šanci, to byla katastrofa. Vlastně ne katastrofa, katastrofa jsou jiné věci, prostě to byla škoda. Balon se mi na malém vápně zapletl mezi nohy, moc jsem se na něj soustředil a vůbec jsem ho netrefil. Víc nevím, co bych k tomu řekl. Naštěstí jsem nakonec ten gól po krásné přihrávce Lukyho (Lukáše – pozn. aut) dal.

Po zápase v Olomouci a doma proti Dukle máte sérii tří zápasů, ve kterých jste bodovali. Odrazili jste se definitivně po špatném začátku ligy?

Neřekl bych, že jsme měli špatný začátek. Alespoň herně jsme nezklamali, ale fotbal se hraje na góly a ty jsme nedávali. Teď musíme udělat pár dobrých výsledků a přiblížit se ke středu tabulky. V dalším kole musíme vyhrát proti Budějovicím a potvrdit tak náš bod z Bohemky.