O přípravě, nepříliš povedeném podzimu i vyhlídkách do jarní části jsme si popovídali s Milanem Škodou, útočníkem „sešívaných".

Jaká je příprava pod trenérem Radou?

Zimní přípravu jsem pod trenérem Radou ještě nezažil, ale předpokládám, že bude podobná té letní. To jsme makali hodně, ale přežili jsme to.

Cítíš, že je po ne úplně povedeném podzimu co napravovat?

Jo, ten konec jsme fakt nezvládli a hodně jsme si to zkomplikoval. Takže nám nezbývá nic jiného, než to na jaře napravit.

Jak bude příprava probíhat?

No, tak myslím, že to bude každý den dvoufázově. Dopoledne běhání a odpoledne se snad potkáme s balonem. (smích)

Slavia se přihlásila do Tipsport ligy, jejíž vítěz hraje o čtvrtmilionovou prémii. Bude to pro tebe větší motivace nebo zápasy v přípravě berete jen jako zpestření?

Tak je to něco jiného než mistrák, ale každý zápas chcete vyhrát. Takže se budeme snažit vyhrát i zápasy na Tipsport lize.

Jak jsi si vůbec užil volno?

Volno jsem si moc neužil, byl jsem celou dobu v Praze, protože jsem musel chodit na rehabilitace s bolavou achilovkou. Ale odpočinul jsem si a to je důležité.

Musí se profi fotbalista hodně hlídat?

Tak každý se musí nějakým způsobem hlídat, ale tak já třeba můžu sníst cokoli a hned to vyběhám. (smích) Ale jsou kluci, kteří to tak lehký nemají.

Co by hráče čekalo za „odměnu" kdyby do přípravy přišel s několika kily navíc?

No, tak jde o to, kolik by to bylo nad jeho váhu. Ale jak říkám, já s tím problémy nemám a tím pádem ani nevím, jaký je trest.

Slavia vyhlásila, že se chci posílit v útoku. Je to pro tebe zvýšená motivace, že na post prvního útočníka patříš ty?

Já to beru tak, že někdo stejně musí přijít, když skončil Standa Vlček. (smutně) A hlavně konkurence je zdravá, takže to beru jen pozitivně.

S jakými plány pak vlétnete do jarní části?

Plány jsou takové, abychom se co nejdříve dostali o dost výš, než jsme teď.

Hodně důležitý asi bude začátek. Je ale hodně těžký. Do Olomouce, doma s Boleslaví, do Brna a doma Liberec. Tam se to může hodně lámat, že?

Ano, začátek to není lehký, ale já myslím, že si nemůžeme vybírat. Liga je dost vyrovnaná a já osobně neřeším, s kým hrajeme.

Síla v týmu je, na jaké místo byste si v konečné tabulce věřili?

Tak nechci říkat nějaké konkrétní umístění. Prostě se potřebujeme dostat o hodně výš.