O zájmu Daniela Křetínského o majetkový vstup do tradičního londýnského klubu se mluvilo delší dobu. Šéf Sparty se byl o víkendu osobně podívat na výhru West Hamu nad Liverpoolem a nyní potvrdil, že jednání jsou úspěšně u konce.

„Rozvoj a růst klubu v posledních letech zřetelně vidí každý a já jsem šťastný, že se stanu součástí něčeho, co má podle mě před sebou skvělou budoucnost,“ uvedl Křetínský v prohlášení na oficiálních webových stránkách West Hamu.

Daniel Křetínský a Tomáš Rosický na archivním snímku
Křetínský v lóži West Hamu a zmínka o Spartě. Anglie poznává českého miliardáře

Úspěšný podnikatel obchod uskutečnil přes svou společnost 1890s holdings, které patří také Sparta. Kromě Křetínského usedne v představenstvu Kladivářů také Pavel Horský. Šéfy klubu jsou David Sullivan a David Gold, kterým patří celkem 63,9 procenta akcií.

„Oba se netajili tím, že hledají toho správného investora, který by se k nim připojil na jejich cestě opatrovníků West Ham United, a Danielův obchodní důvtip i fotbalové zkušenosti budou pro klub velkým přínosem,“ uvedla místopředsedkyně Karren Bradyová.

Česká stopa v Londýně posiluje

Vstup českého miliardáře má londýnskému klubu pomoci redukovat dlouhodobý dluh a umožnit tak investovat větší prostředky do rozvoje Hammers. Ti nyní prožívají skvělé období – hrají Evropskou ligu a v Premier League jsou na třetí příčce. Dokonce se začíná potichu mluvit i o možném útoku na titul.

Daniel Křetínský
Nadšení, ale i hláška o výkalech. Křetínský ve West Hamu budí mezi fandy rozpaky

V kádru West Hamu jsou čeští reprezentanti Tomáš Souček, Vladimír Coufal a Alex Král (všechno bývalí slávisté) a především první dva už si stačili vybudovat v mužstvu i u fanoušků silnou pozici. Česká stopa v klubu založeném v roce 1895 tak byla znovu posílena.

„Možnost pomoci s budováním klubu s tak hrdou tradicí vnímám jako privilegium,“ dodal Křetínský.