Nejprve mohl český tým poslat do trháku 2:1 Patrik Schick a deset minut před koncem stála střele Tomáše Součka a vyrovnání na 2:2 znovu branková konstrukce. Češi tak prohráli pondělní přípravný zápas v Bruselu s Belgií 1:2.

„V pádu jsem viděl míč odrážet se od levé tyčky ven. Škoda, nedá se nic dělat," komentoval svůj střelecký pokus Tomáš Souček, který dostal šanci v základní jedenáctce.

Belgická reprezentace nabitá hvězdami ze špičkových evropských klubů hodně zatápěla české obraně, v níž ve stoperské dvojici nastoupili Tomáš Kalas s Jakubem Brabcem.

Jak si povedou Češi v sobotu proti Norsku? Hlasujte v anketě pod čánkem

„Stopeři to měli hodně těžké. Lukaku hrál výborně tělem a jeden na jednoho, což pro ně nebylo jednoduché," omlouval parťáky Vladimír Darida.

Právě přes Kalase se prosadil první střelec belgického gólu Mischy Batshuayi. Českému stoperovi provedl zasekávačku doleva a bombou k levé tyči prostřelil Vaclíka. „Hráli jsme proti skvělým fotbalistům. Spoustu balonů jsme jim ale lehce darovali a potom jsme se zbytečně dostávali pod tlak. Belgie nás svojí kvalitou dokázala přehrát. Škoda, že jsme s nimi začali hrát až na konci zápasu," mrzelo Kalase.

Na vedoucí branku Belgie brzy odpověděl plzeňský snajpr Michael Krmenčík po nabídce od Ladislava Krejčího před odkrytou svatyni Belgie. „Tohle útočník musí dávat," nešetřil se Krmenčík.

Jeho bilance v reprezentačním dresu je úctyhodná, protože za pět utkání stihl nastřílet čtyři góly. „Doufám, že ještě nějaký přidám. Gólu proti Belgii si vážím, ale radši bych ho vyměnil za ten v kvalifikaci," upínal myšlenky na sobotní bitvu v Norsku.

I přes porážku 1:2 se dají vidět na výkonu české reprezentace pozitivní věci. Třeba Krejčího presink těsně před Krmenčíkovým vyrovnávacím gólem.

„Koukneme se na chyby i na to, co jsme udělali dobře. Norové nebudou tak kvalitním soupeřem jako Belgie, která je momentálně jedním z nejlepších týmů Evropy. Pokud se vyvarujeme chyb a přidáme něco navíc, tak můžeme uspět," je přesvědčen benjamínek reprezentačního výběru Jakub Jankto.

„Naším úkolem je co nejrychleji zregenerovat a připravit se na zápas s Norskem, protože to bude hodně důležitý souboj pro vývoj v kvalifikaci. Musíme vyhrát," přidává Darida.

Svěřenci trenéra Karla Jarolíma se z Belgie do norského Osla přesunou ve čtvrtek. Další z bitev o postup na světový šampionát v Rusku odehrají v sobotu.