„Začínal jsem v Sadské, když mi bylo pět let. V deseti letech jsem přišel do Boleslavi, protože jsem dával hodně gólů a už to potřebovalo změnu,“ popisuje český reprezentant své první roky ve světě fotbalu.

Na cestu McDonald's Cupem podle svých slov vzpomíná rád, hlavně proto, že se jeho týmu z mladoboleslavské 7. základní školy podařilo zvítězit. „Byl to pátý ročník, takže pár kluků ještě ani nevědělo, co to přesně je. Ale už jsme měli nějaký pohár, nějakou medaili a jsem za to rád,“ vypráví.

Letošním účastníkům přeje Honza Bořil hlavně mnoho štěstí, zdraví a úspěchů. „V Olomouci na krásném stadionu se hraje velice hezky, všem přeju hodně zdaru a hlavně výhru,“ motivuje ligový hráč mladé naděje před finále, které se na Andrově stadionu v Olomouci uskuteční již 4. a 5. června.

Nový ročník populárního turnaje byl rozehrán během září na více než čtyřech tisícovkách základních škol. Ty nejúspěšnější fotbalové týmy se v průběhu roku kvalifikují na republikovou úroveň, kde zabojují o účast ve finále.

McDonald's Cup.Pro účastníky turnaje jsou stejně jako v předchozích ročnících připraveny hodnotné odměny. Hlavní cenou pro vítěze 22. ročníku je zájezd na domácí zápas italského velkoklubu AC Milán, který se uskuteční na stadionu San Siro s kapacitou přibližně 80 tisíc diváků.

Veškeré informace o turnaji a registraci najdete také na oficiálních stránkách www.mcdonaldscup.cz.

Výsledky 21. ročníku McDonald’s Cupu: 1. místo - ZŠ Klegova, Ostrava, 2. místo - ZŠ Sever, Hradec Králové, 3. místo - ZŠ Heyrovského, Olomouc, 4. místo - ZŠ Březové Hory, Příbram, 5. místo - 33. ZŠ Plzeň.