Jeho celé jméno zní Alejandro Rafael Acosta Cabrera a pod Pivarníkem okusil nejvyšší českou soutěž v dresu Bohemians 1905 v sezoně 2015/2016. „Trenér Pivarník mi zavolal v prosinci. Byl jsem velmi šťastný, že mě chce do týmu a nad nabídkou jsem moc nepřemýšlel,“ popsal krátké námluvy.

V první české lize stihl za 25 utkání šest branek. Produktivita je jeden z hlavních důvodů, proč chtěl kouč krajního záložníka s sebou vzít na angažmá v Plzni a proč ho přivedl do Brna. „Je to moje silná stránka. Trenér mi řekl, ať běhám a dávám góly,“ pronesl.

Pivarník má na Acostu totožné požadavky jako při společné éře u klokanů. „Systém pod ním je stejný jako na Bohemians. Hrajeme dobrý fotbal a vím, co mám dělat,“ uvedl.

Proti svému bývalému klubu nastoupil minulý týden ve finále zimní Tipsport ligy a pomohl k výhře 2:0. V Ďolíčku odstartuje Zbrojovka za dva týdny jarní část první ligy. „Na zápas s Bohemians se těším. Měl jsem to tam rád, ale teď hraji za Brno, se kterým se chci zvednout,“ vyhlásil Acosta.

Zbrojovce patří po podzimu dvanáctá pozice a rychlonohý středopolař v přestávce dorazil jako jedna ze čtyř posil. „Kabina je skvělá, cítím se příjemně. Brno je velmi dobrý klub a hraje výborný fotbal. Nebudeme mít problém se záchranou,“ uvažoval.

Poslední rok a půl strávil v celku nejvyšší mexické soutěže Tiburones Rojos de Veracruz. „V Mexiku je fotbal odlišný, tam se pořád jen běhá, zatímco tady se preferuje taktika. Taková hra se mi líbí víc,“ porovnával.

Z brněnské kabiny poznal zpočátku jen Tomáše Pilíka, se spoluhráči se domlouvá vesměs anglicky. „Umím trošku česky,“ vyřkl bezchybnou češtinou. „S Chicem pak mluvím španělsky,“ připomněl portugalského zadáka Gomese.

Acosta je po bývalém slávistovi Karimu Adippem druhý uruguayský fotbalista v nejvyšší české soutěži. S Brnem se zatím dohodl na půlroční hostování. „Možná budu pokračovat i potom, když bude zájem. Chci tady zůstat, Brno je krásné město,“ všiml si hned záložník, který si ve městě s manželkou zařizuje bydlení.

Příprava v Turecku
Ve středu večer fotbalisté Zbrojovky dorazili do tureckého luxusního hotelové komplexu Trendy Lara, kde tráví herní soustředění. V sobotu hodinu po poledni se střetnou s Dunajskou Stredou, čtvrtým celkem podzimní části nejvyšší slovenské soutěže.