A tak se na pondělní olomoucký duel proti Skotům (20.45) dává narychlo nová sestava. A to včetně trenérů! Podle serveru isport.cz by měla „náhradní reprezentaci“ vést dvojice Jiří Žilák, David Holoubek, což jsou trenéři juniorských národních týmů.

Na Hanou se vypravila i reprezentační dvacítka, které byl zrušen přípravný zápas se Slovenskem. Nicméně jeho hráči mají údajně pouze doplnit narychlo povolané borce z ligových klubů.

Baník Ostrava potvrdil na sociálních sítích, že do reprezentace vyrazil kvartet ve složení Jan Juroška, Daniel Holzer, Adam Jánoš a Roman Potočný.

Domácí Sigma Olomouc dodala brankáře Aleše Mandouse, obránce Romana Hubníka s Václavem Jemelkou a záložníka Radima Breiteho.

Z Prahy míří do Olomouce další obránce Ondřej Karafiát, záložníci Tomáš Holeš a Tomáš Malínský a útočník Stanislav Tecl. Jejich společnou fotku z cesty zveřejnil člen představenstva Slavie Tomáš Syrovátka.

Připojit se mají i liberečtí Filip Nguyen s Jakubem Peškem či mladoboleslavský Lukáš Budínský.

Kompletní nominace má být ale oznámena až v neděli. Evropská fotbalová unie UEFA také vyžaduje negativní test na koronavirus. Ty má mužstvo absolvovat ještě v sobotu večer.