První poločas byl z obou stran nemastný, neslaný…
V první půli jsme si ještě potřebovali navyknout na umělou trávu. Ve druhém poločase jsme dostali gól, ale během pěti minut jsme zápas otočili. První část zápasu byla z naší strany horší, ale ve druhé půli jsme se už dostali do hry.

Pomohlo paradoxně mužstvu, že jste inkasovali jako první?
Také mě to napadlo. Doma s Pardubicemi jsme rovněž dostali první gól, ale vyhráli jsme 6:2. Asi nám obdržený gól pomůže (směje se).

FC Astana (ve žlutém) - Viktoria Plzeň 1:2, 5. října 2023
Plzeň prohrávala, vývoj zápasu ale otočila. Z Astany si tak odvezla tři body

Uvolní se vám nohy, když prohráváte a není co ztratit?
Jo jo. Když něco zkazíte, tak holt dostanete druhý gól.

Druhý gól Jana Kopice byl nejspíš tečovaný. Jak jste situaci viděl?
Lukáš Kalvach asi tečoval balon, ale jistý si nejsem (na webu uefa.com je jako střelec uvedený Kopic, pozn. aut.).

Stálo vás utkání hodně sil?
Každé utkání stojí hodně sil. A tady obzvlášť, protože bylo dusno. Ale v neděli na Jablonec budeme připravení.