Vaclík se vrací do Španělska po dvou a půl letech. Mezi roky 2018 až 2021 hrál za Sevillu, s níž ovládl Evropskou ligu. Poté působil v Olympiakosu Pireus, anglickém Huddersfieldu a New England Revolution, kde však neodchytal jediný soutěžní zápas a na začátku roku se dohodl na rozvázání smlouvy.

„Po etapě ve Spojených státech amerických jsem šťastný, že jsem zpátky v Evropě a zpátky tady ve Španělsku. Nejen já, ale i moje rodina, protože tady máme velmi dobrou zkušenost z doby mého působení v Seville,“ řekl Vaclík klubové televizi.

Český brankář Tomáš Vaclík při tréninku na stadionu Hampden Park ve skotském Glasgow 13. června 2021.
Gólman Vaclík skončil v New England. Neodchytal ani jeden soutěžní zápas

„Sevilla byla skvělým místem pro život i pro fotbal. Vyhráli jsme úžasnou trofej v Evropské lize, navíc se nám tam narodila druhá dcera. Sevilla je v našich srdcích speciálním místem,“ uvedl Vaclík.

V Albacete se gólman s 54 starty za reprezentační „áčko“ pokusí zabojovat o nominaci na letní mistrovství Evropy.

„Mým snem je být v létě povolaný na mistrovství Evropy, protože mám v našem národním týmu dlouhou historii. Nějakých 12 let od mého prvního startu. K tomu potřebuji na jaře chytat. Budu dělat maximum v trénincích, aby ve mě všichni tady měli důvěru a nechali mě chytat. To je stěžejní pro to, abych se případně mohl vrátit do národního mužstva,“ uvedl Vaclík.

V aktuálně dvacátém celku druholigové tabulky čítající dvaadvacet týmů se už dokonce  učí i vyslovovat jeho jméno, s čímž jim pochopitelně pomáhá sám ostravský rodák. První příležitost nastoupit bude mít Vaclík v neděli proti Santanderu. „Přijetí od spoluhráčů i všech v klubu bylo výborné. Cítím se dobře, jsem připravený. Potřebuji se jen trochu sžít s týmem a chytit zápasový rytmus. Chci pomoci týmu vyhrávat zápasy, sbírat body a opustit současnou pozici v tabulce, na kterou podle mě určitě nepatří,“ doplnil Vaclík plynulou španělštinou.

Klub si od zkušeného gólmana hodně slibuje. „Má životopis, na který dosáhne málokdo. Bude se snažit pomoci k tomu, aby náš klub splnil svůj cíl, a zároveň usilovat o nominaci na mistrovství Evropy,“ uvedlo Albacete.