"Kádr oslabovat nechceme, navíc je tady fantastická parta, takže si myslím, že ani hráči odcházet nechtějí," řekl člen představenstva Jakub Otava v rozhovoru pro TV iSport.

"Závislost týmu na Davidu Lafatovi je výrazná a nechceme nic riskovat. Tím nechci v žádném případě snižovat přínos Romana Bednáře, ale do útoku by jeden hráč přijít mohl," dodal.

Sparta také před kvalifikací Ligy mistrů, kde se v základní skupině představila naposledy před devíti lety, nechce oslabovat.

"Samozřejmě když přijde nabídka z kategorie neodmítnutelných, tak s tím nejde nic dělat. Jsem si ale stoprocentně jistý, že ze stávajícího kádru neodejde víc než jeden hráč," prohlásil Otava.

V poslední době se psalo zejména o možném odchodu brankáře Tomáše Vaclíka do Basileje. "Říkat se může, co chce, ale smlouva podepsaná není," uvedl letenský funkcionář. "Jednání klubů probíhají, protože zájem Basileje je obrovský. Pro nás to ale je důležitá pozice, takže rozhodování bude těžké a uvidíme, jak to dopadne," přidal Otava.

Dříve se také skloňovalo jméno Josefa Hušbauera. Není se čemu divit - záložník je nejlepším střelcem ligy!

Sparta na titul čekala čtyři roky, protože úspěšný tým budovala postupně a pozvolna. "Když něco stavíš, tak pokud nezačneš od střechy, tak to nějakou dobu trvá. Nejdřív je potřeba postavit základy, ty musí zaschnout a teprve pak lze stavět dál," řekl Otava.

"Když budu mluvit za sebe, tak já jsem v klubu necelých osm let a teď tady je absolutně nejlepší tým, co tady za tu dobu byl. A nemluvím jen o kvalitě, která tam samozřejmě je také, ale obecně je mužstvo soudržné a je to parta," dodal.