"Olympiakos vyhrál 46 titulů, mnohokrát si zahrál Ligu mistrů. Je to neúspěšnější a největší klub v Řecku s nejlepšími fanoušky. Je to opravdu významný klub, který má velké jméno i v Evropě," řekl v rozhovoru pro klubovou televizi Vaclík, jenž podle řeckých médií podepsal smlouvu na dva roky s opcí na další sezonu. Klub délku kontraktu nespecifikoval.

Ostravský rodák si s novým zaměstnavatelem klade jen ty nejvyšší ambice. "Sním o titulu a poháru čili double a tom, že si co nejdříve zahrajeme Ligu mistrů. Snad už se v nadcházející sezoně projdeme kvalifikací a představíme se v základní skupině," uvedl dvaatřicetiletý bývalý gólman Vítkovic, Žižkova, Sparty a Basileje.

Úřadující řecký šampion začne boj o Ligu mistrů ve 2. předkole, v němž vyzve buď Něftči Baku, nebo Dinamo Tbilisi. Ázerbájdžánský celek bude v dnešní domácí odvetě hájit výhru 2:1 z Gruzie. První duel odehraje Olympiakos doma 21. července.

"Moc se těším, až si zahraji na našem stadionu před vámi fanoušky. Přísahám, že do toho vždy dám 100 procent," prohlásil Vaclík, který výbornými výkony pomohl národnímu týmu do čtvrtfinále nedávno skončeného mistrovství Evropy.