Valencii by nakonec stačil k udržení čtvrtého místa i nerozhodný výsledek, protože Getafe v souběžně hraném utkání jen remizovalo s Villarealem 2:2. "Netopýři" si ale po brankách Solera a Rodriga odvezli ze hřiště již zachráněného soupeře všechny tři body.

Getafe postoupilo z páté příčky do Evropské ligy stejně jako Sevilla, kterou ale čeká předkolo. Andaluský celek si poradil doma s Bilbaem, které tím přišlo o účast v pohárech. Vítěznou branku vstřelil útočník Ben Yedder, s 18 góly nejlepší střelec týmu. Vaclík vychytal čisté konto po třech zápasech.

Kvalifikaci Evropské ligy si místo Bilbaa zahraje Espaňol, který porazil 2:0 dalšího přímého konkurenta San Sebastian. Menší z barcelonských klubů se představí v evropských pohárech poprvé od sezony 2006/07, kdy hrál finále tehdejšího Poháru UEFA.

V dresu Atlética odehrál poslední utkání hvězdný útočník Antoine Griezmann, který v týdnu oznámil úmysl po pěti letech opustit klub. Levante v utkání potvrdilo dvěma góly v prvním poločase dobrou formu v závěru sezony. Vicemistr hrál navíc od 51. minuty bez vyloučeného Correy, který po odpískání nakopl protihráče, přesto dokázal vyrovnat. V 69. minutě snížil prudkou ránou zpoza vápna Rodrigo a deset minut před koncem skóroval při debutu v La Lize osmnáctiletý útočník Sergio Camello.