Vlastně pro to, aby překvapil fotbalovou Anglii a aby se o něm opět psalo například na stránkách populárního The Sun, nemusel nic udělat. Stačilo jen, by zapracoval zub času.

I čeští fanoušci si jistě Karla Poborského dobře pamatují s dlouhou hřívou kudrnatých vlasů. Tato vizáž je neoddělitelně spjata například s památným dloubákem do sítě Portugalska na úspěšném Euru 1996. A také s jeho působením na Old Trafford…

Fotbalista Patrik Schick z Leverkusenu (vlevo) se raduje z gólu.
Frustrovaný Schick. Čech pálí o sto šest, ale Leverkusen z toho neprofituje

Dres Manchesteru United oblékal v letech 1996 a 1997, třeba společně s Davidem Beckhamem, ale i za relativně krátkou dobu stihl na fanoušky udělat nezapomenutelný dojem. Může za to nejen necelá padesátka odehraných zápasů s bilancí pětibranek, což vyšperkoval i mistrovským titulem, ale také typický zjev.

Karel Poborský o legendárním dloubáku:

Zdroj: Youtube

Ten se však s přibývajícími léty rapidně změnil. Poborského už nevídáme se signifikantním účesem, vlasy rapidně zkrátil, vkrádat se do nich začínají i šediny. Zato přidal pěstěný vous. Právě toho si všímá i The Sun. „Vyměnil fascinující vlasy za kratší, ale jako náhradu si nechal narůst vousy,“ píší v Anglii.

„Vypadá ve srovnání se svým starým já téměř k nepoznání,“ nevěří na britských ostrovech vlastním očím.

Problémy Victora Lindelofa z Manchesteru United připomněly kolap Christiana Eriksena na nedávném Euru.
Bolest na hrudi a rychlý tep. Obránce Manchesteru se bál o srdce, radši střídal

Kromě Manchesteru působil Poborský v Českých Budějovicích, pražských klubech Viktorii Žižkov a Slavii, Benfice Lisabon či Laziu Řím. Po konci zahraničního angažmá se vrátil na do Prahy, ovšem nikoliv do Vršovic, ale na Letnou a kariéru ukončil v roce 2007 opět v Budějovicích. Letos v červnu neúspěšně kandidoval na předsedu Fotbalové asociace ČR.