Liverpool do finálového utkání vlétl s velkou vervou, Firmino ani Salah ale své šance v úvodní pětiminutovce nevyužili a pak úroveň hry z obou stran upadla, a ačkoliv fotbalisté Flamenga měli místy více ze hry, poločas skončil bez branek.

I zkraje druhé pětačtyřicetiminutovky to byli hráči anglického celku, kdo mohl skórovat. Firmino ale trefil tyč a Salah branku minul úplně. Pak se v dresu soupeře osmělil Barbosa, ale gólman Alisson se přelstít nenechal. Čtyři minuty před koncem normální hrací doby dali liverpoolští fotbalisté vyniknout i brankáři Alvesovi.

Brankář Tomáš Koubek a útočník Patrik Schick.
Souboj reprezentantů pro Schicka. Hlavou překonal Koubka a zařídil Lipsku výhru

Stav se mohl konečně měnit v nastavení druhé půle. Sudí nařídil penaltu za zákrok na Maného, Rafinha inkasoval žlutou kartu, ale rozhodčí Al Jassim šel ještě vše konzultovat s kolegou u videa. Ani to mu nestačilo, šel se tedy na vlastní oči přesvědčit k obrazovce. Ze záběrů se sice zdálo, že k zákroku došlo a řeší se pouze, zda ještě před pokutovým územím, nebo už ve vápně, hlavní arbitr však posléze zrušil jak pokutový kop, tak žlutý trest pro Rafinhu.

Zdroj: Youtube

Šlo se tak do prodloužení, v jehož deváté minutě rozhodl o vítězství Liverpoolu Firmino.

Barcelona - Real Madrid
Soupeř Slavie řeší problém. Slavnému klubu hrozí uzavření stadionu