Víkendové kolo české nejvyšší fotbalové soutěže se hraje jen pár dnů poté, co si sáhl na život bývalý sparťan Pavel Pergl. Čtyřicetiletý fotbalista zemřel první květnový den a přidal se tak do smutné společnosti hráčů, kteří spáchali sebevraždu.

Kromě Pergla přišel domácí fotbal během jediného roku o Plzeňany Františka Rajtorala a Davida Bystroně.

SPARTA PERGLA UCTÍ, OSTATNÍ MAJÍ NA VÝBĚR

Program kola načne právě Sparta. Klub, za který Pergl mezi lety 2003 a 2007 sehrál celkem 68 zápasů, dvakrát slavil titul mistra republiky, dvakrát zdvihl Český pohár… Zažil tam také jízdu Ligou mistrů v sezoně 2003/2004. V éře Karla Poborského nastoupil proti Chelsea, Arsenalu, AC Milán, či Manchesteru United.

Pavel Pergl v dresu Sparty (vpravo).
Bývalý obránce Sparty Pavel Pergl zemřel, spáchal sebevraždu

S další legendou Sparty Tomášem Rosickým se znal ještě déle, vždyť společně začínali na pražských Kompresorech. Pergl byl přesně tím fotbalistou, který svou buldočí povahou zapadal do kabiny Letenských. Na hřišti se rval a partu tužil i mimo něj. Typem, jenž současné Spartě mimořádně schází.

Vedení Ligové fotbalové asociace nechystá hromadnou pietu.

InfografikaZdroj: Deník„Oddílům rozešleme doporučení, aby památku nedávno zesnulého hráče uctili ve vlastní režii. Bude tedy na každém, jak s nešťastnou událostí naloží,“ říká tiskový mluvčí LFA Štěpán Hanuš. Jisté je zatím jen rozloučení na Letné. „Na Pavlovou počest proběhne před utkáním minuta ticha,“ potvrzuje šéf komunikace Sparty Ondřej Kasík.

DO VELKÉ BÍTEŠE UŽ NIKDY NEPŘIJEDE

Pavel Pergl měl tuto středu nastoupit za Velkou Bíteš, divizní tým z Vysočiny. Spoluhráči ale čekali na svého parťáka marně.

„O Pavlově smrti jsme se dozvěděli hodinu a půl před zápasem. Šlo pro nás o šok. Vůbec nic nenasvědčovalo tomu, co se chystá udělat. I když byl u nás krátce, zanechal nesmazatelnou stopu,“ líčí tamní sportovní manažer a zároveň trenér áčka Jiří Mika.

KAUZA BAROŠ. Od soboty fotbaloví příznivci v Česku sledují reakce sparťanů, kterým se nepozdávala hra kapitána Baníku Milana Baroše. Ten v 86. minutě rozhodl o vítězství 3:2. Po šlágru 26. kola takhle slavil zisk tří bodů s trenérem Bohumilem Páníkem.
Z kapitána Baníku psanec aneb Když sparťané neřeší sebe, ale Baroše